SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Vakıf Kiracılarının Kira Artışı İptal Edildi

Bu biyografi 30 Aralık 2020 - 17:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vakıf Kiracılarının Kira Artışı İptal Edildi

 Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, vakıf kiracısı olan esnafların  kira artışının durdurulduğunu ifade etti.

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde ve ilimizdeki esnafların da COVİD-19’dan etkilendiğini, çok sayıda esnafın işyerini kapattığını ifade eden Sesob Başkanı Beşir Köksal,  bu süreçte esnafın çok mağdur olduğunu, evine ekmek götürmekte zorlandığını belirtti.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak başta Vakıflar olmak üzere Valilik, Belediye ve kamu kurumlarında kiracı olan esnafların kiralarının artışı konusunda hassas olmaları ve esnafın mağduriyetinin dikkate alınması için her sene ilgili kurumlarla girişimlerde bulunduklarını dile getiren Sesob Başkanı Köksal, “Kamu kurum ve kuruluşlarında kiracı olan esnaf ve sanatkarların yaşanan pandemi sürecinden çok etkilenmiştir.

Vakıflar Genel Müdürlüğümüz de daha önce yüzde 11 ile yüzde 13 arasında kira artışı yapacağı kiracı esnafları için yeni bir karar alarak bu sene kira artışı yapacağını açıkladı. Vakıflar Genel Müdürlüğümüz ve Bölge Müdürlüğümüzün kiracı esnaflarına yönelik sağlamış olduğu destek, zor durumda olan esnaf ve sanatkarlarımızı da sevindirmiştir. Alınan bu kararla Vakıf kiracılarına 2021 yılı sonuna kadar kira artışı yapılmayacaktır. Vakıf kiracılarına yapılan bu desteğin diğer kurumlara ve özel mülk sahiplerine de örnek olmasını temenni ediyorum. Esnafımıza hayırlı olsun” dedi.

Sesob Başkanı Köksal, her zaman esnafa yardımcı olan, sorunlarıyla ve sıkıntılarıyla yakından ilgilenen, kira artışı yapmayarak esnafa pandemi sürecinde katkı sağlayan Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA