SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Hem ihtiyaç sahibi aileler hem de esnaf kazandı

Bu biyografi 26 Aralık 2020 - 15:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hem ihtiyaç sahibi aileler hem de esnaf kazandı

Kaymakam Erinç Demir, ihtiyaç sahibi aileler yerel esnaf çeki dağıttı.

Kangal Kaymakamı Erinç Demir, ihtiyaç sahibi ailelere yardım çeki dağıtarak yerel esnaftan alışveriş yapmalarını sağladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak için yardım çeki dağıtan Kangal Kaymakamı Erinç Demir, yardım çeklerini yerel marketlerden alışveriş yapılması adına hem esnafa destek sağlamış oldu hem de yardıma ihtiyacı olan aileler yardımcı oldu.

İçinde bulunduğumuz şu salgın günlerinde koronavirüs salgını nedeniyle insanoğlu zor günlerden geçiyor.

Sivas Kangal ilçesi Kaymakamı Erinç Demir, hem ekonomik hem de sağlık anlamında zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde ilçe esnafına sahip çıkarak, Kangal Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara düzenli olarak yapılan gıda yardımları için “Alışverişini yerel esnaftan yap” kampanyası sayesinde alışveriş çekleri ile yerel esnaftan alınması sağlandı.

Kaymakam Demir, yaptığı açıklamada şunları ifade etti. “Her zaman yerel esnafın yanındayız. Covid-19 salgını nedeniyle zor günlerden geçtiğimiz bu günleri millet olarak birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde, bu süreci daha güçlü olarak atlatacağız. Kaymakamlık olarak bizler de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın gıda ihtiyaçlarını ilçemizde bulunan esnaflarımızdan temin etmek suretiyle hem ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacını gidermekte hem de alışveriş yapmak suretiyle yerel esnafımıza destek olmaktayız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı esnafa destek paketlerinin yanında bizlerde yerelde bu kampanya ile esnafımıza destek olarak her zaman yanlarında olacağız.” şeklinde ifade etti.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA