SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Boztepe: “Yapılandırmaya 6 bine yakın esnafımız başvurdu”

Bu biyografi 25 Aralık 2020 - 1:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Boztepe: “Yapılandırmaya 6 bine yakın esnafımız başvurdu”

SGK İl Müdürü Kadir Boztepe, “Yapılandırma ile ilgili SGK müdürlüğü olarak gerekli duyuru ve bilgilendirmelerimizi yaptık. Kuruma gelen esnaflarımıza her konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar yaklaşık 6 bin yakın esnafımız başvuru da bulundu.” dedi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yapılandırma süresinin yıl sonu itibariyle sona ereceğini belirterek, esnafların mutlaka yapılandırmadan faydalanmalarını tavsiye etti.

SGK İl Müdürü Kadir Boztepe, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’ı ziyaret ederek, yapılandırma sürecinde sona yaklaşıldığını ve bu süreç içerisinde yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Esnaf ve Sanatkarlara hizmet etmek, onların mağduriyetini gidermek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini, kurum olarak esnafın prim borçlarının yapılandırmasında personelin yoğun bir çalışma yaptığını vurgulayan İl Müdürü Boztepe, “Kurum olarak istişareye önem veriyoruz. Borçların yapılandırılması ile ilgili olarak esnaf teşkilatımızın değerli başkanı Sayın Beşir Köksal’ı ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulunduk. Yapılandırma süreci 31 Aralık tarihinde sona ereceği için esnaflarımızın bu süreyi iyi değerlendirmesi ve borcu olanların biran önce başvuru yaparak yapılandırma yapmasını bekliyoruz. SGK müdürlüğü olarak gerekli duyuru ve bilgilendirmelerimizi yaptık. Kuruma gelen esnaflarımıza her konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar yaklaşık 6 bin yakın esnafımız başvuru da bulundu.  Sürenin az kalması nedeniyle borçlu olan esnaflarımızın biran önce başvuru yapmalarını temenni ediyoruz. Başvuru süresinin uzatılması ile ilgili şu anada kadar herhangi bir gelişme bulunmamaktadır.”. Görüş alışverişinde bulunduğu için Birlik Başkanımıza teşekkür ediyoruz ”dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sivas ESOB Başkanı Beşir Köksal, pandemi sürecinde esnafın çok mağdur olduğu, vergi, sigorta ve diğer giderlerini karşılamakta zorlandığını belirterek, yapılandırmanın zor durumda olan esnafa katkı sağladığını söyledi.

SGK Müdürü Sayın Kadir Boztepe ve personelinin her zaman esnafa yardımcı olduğunu, bu süreçte de yapılandırmadan esnafın faydalanması için yoğun çaba sarf ettiğini vurgulayan Köksal, il müdürünün şahsında personeline teşekkür etti.

Köksal, yapılandırma sürecinin 31 Aralıkta sona ereceğini bir kez daha hatırlatarak, esnafın mağduriyetinin devam etmesi nedeniyle sürenin uzatılmasını talep etti.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA