SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

 Esnafa Destek Resmi Gazetede Yayınlandı

Bu biyografi 24 Aralık 2020 - 2:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 Esnafa Destek Resmi Gazetede Yayınlandı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan esnaf destek paketinin Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdiğini söyledi.

Coüronavirüs salgını nedeniyle esnaf ve sanatkarlarımıza verilecek destekler hakkında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararının 3323 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdiğini ifade eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, desteklerden COVİD-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerden etkilenen ve Bakanlık tarafından tespit edilen sektörlerde faaliyet gösteren esnafların faydalanacağını belirtti.

Destek Programının Ticaret Bakanlığı tarafından yürütüleceğini vurgulayan Köksal, “Esnaf ve sanatkarlar siciline kayıtlı olan vergiden muaf esnaf ve sanatkarlar, Faal olan ve ticari kazançları basit usulde tespit edilen esnaflar, COVİD-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerden etkilenen ve Bakanlık tarafından tespit edilen sektörlerde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlar faydalanabileceklerdir “ dedi

Esnafların alacakları destekler hakkında da bilgilendirme yapan Sesob Başkanı Köksal, “Doğrudan verilecek hibe desteği Ocak, Şubat ve Mart ayları için 1000 TL olmak üzere toplamda 3.000 TL hibe verilecek. Buna ilave olarak işyerleri kira olanlar Büyükşehirlerde 750 TL, diğer iller için ise 500 TL kira desteği sağlanacak. İşyeri kira bedelinin kira desteği tutarın altında olması durumunda, işyeri kira bedeli kadar kira desteği verilecek. Bu desteklerden faydalanacak kişilerin 14 Aralık 2020 tarihinden önce vergi mükellefi olması gerekmektedir. Bu tarihten sonra faaliyete başlayanlar bu desteklerden yararlanamayacaktır.” şeklinde açıklama yaptı.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA