SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Bir Cansu’yu da emlakçılar bekliyor

Bu biyografi 20 Aralık 2020 - 14:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir Cansu’yu da emlakçılar bekliyor

Çayır, “Emlakçı esnafımıza cansuyu bekliyoruz. Destek paketine emlakçılar da dahil edilmeli.” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından açıkladığı destek paketi içerisine emlakçıların da dahil edilmesini talep eden Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır; “Kirasını ödemekte zorlanan; elektrik, su, doğal gaz gibi faturalarını dahi ödemekte sıkıntı çeken kardeşlerimiz var. Emlakçı esnafımız beklenti içinde. Ayakta durmaya çalışan emlakçı esnafımıza cansuyu bekliyoruz” dedi.

Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır; koronavirüs salgını nedeniyle mağdur olan esnaflar arasında emlakçıların da yer aldığını ifade ederek yetkililerden destek beklediklerini söyledi.

Emlakçıların zor günler geçirdiğini kaydeden Çayır, “Koronavirüs vakalarındaki artış ile kapsamı genişletilen kısıtlamaların ardından mağdur olan esnaf için Cumhurbaşkanımız tarafından yeni destek paketi açıklanmıştı. Paket kapsamında esnafa kira desteği ve hibe verilecek. 3 ay süreyle büyükşehirlerde aylık 750, diğer illerde ise 500 lira kira desteği gerçekleşecek. Taksicilerden dolmuşlara, lokantacılardan kuaförlere, terzilerden oto tamircilerine kadar pek çok farklı meslek grubu yardımlardan faydalanacak. 1 milyon 200 binin üzerinde kişiyi içine alan bu paket içerisinde ne yazık ki emlakçı esnafımız yer almadı” dedi.

“ESNAFIMIZ BEKLENTİ İÇİNDE”

Yardımın kapsamının tekrar gözden geçirilmesini ve emlakçı esnafının da bu pakete alınmasını talep eden Başkan Çayır, “Bizler de bu ülkenin esnafıyız, yıllardan beri devletimize vergi veriyoruz. İlimizde 200 civarında emlakçı esnafımız var. Maalesef koronavirüs nedeniyle sektör temsilcilerimiz zor günler geçiriyor. Kirasını ödemekte zorlanan; elektrik, su, doğal gaz gibi faturalarını dahi ödemekte sıkıntı çeken kardeşlerimiz var. Emlakçı esnafımız beklenti içinde” diye konuştu.

“EMLAKÇI ESNAFIMIZA CANSUYU BEKLİYORUZ”

SEMDER Başkanı Çayır, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Biliyorsunuz bu yıl virüs nedeniyle üniversitelerde uzaktan eğitim sürecinin başlaması öğrencilerin ilimize gelmemesine neden oldu. Bu durum da direkt olarak bizim işlerimizi olumsuz etkiledi. Tamamen çıkmaza girdik. Ayakta durmaya çalışan emlakçı esnafımıza cansuyu bekliyoruz. Yetkililerimizden; emlakçıların da bu pakete alınmasını, yardımın kapsamının tekrar gözden geçirilmesini ve bizim esnafımıza da destek verilmesini talep ediyoruz. Gelir vergisi mükellefi esnaflarımız arasında bir ayrımcılık yapılmadan bütün esnaflara yardım edilmeli.”

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA