SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Vali Ayhan, “Sivas’ta eğitimdeki başarı özverili çalışmalar ile yakalandı”

Bu biyografi 18 Aralık 2020 - 0:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Ayhan, “Sivas’ta eğitimdeki başarı özverili çalışmalar ile yakalandı”

Vali Ayhan, “Sivas’ın eğitimde başarısının her geçen gün artırdığını. Bu başarının eğitim camiasının özverili çalışmaları ile yakalandığını söyledi.

Vali Salih Ayhan, il genelindeki liselerin müdürleri ile Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi.

Vali Ayhan’a Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ile Şube Müdürleri Resul Çatal, Ayhan Bülbül ve Bekir Dal da eşlik etti.

Toplantıda konuşan Vali Ayhan, Sivas’ın eğitimde başarısını her geçen gün artırdığına dikkat çekerek, bu başarının eğitim camiasının özverili çalışmaları ile yakalandığını belirtti. Ayhan, öğretmen ve okul idarecilerine bir kez daha teşekkür etti.

Eğitimin pandemi sürecinde aksamaması için yürütülen çalışmaların titizlikle takip edilmesi ve online eğitim olanaklarının en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yapan Ayhan, velilerle olan iletişimin de kopmaması gerektiğini söyledi. Ayhan, “uzaktan eğitimin verimi bizim aileler ile iletişimimizin sağlıklı olması ile de yakından alakalıdır.  Öğrenci uzaktan eğitime dâhil olamıyorsa öğretmenimiz mutlaka o aile ile iletişime geçmelidir.” dedi.

Ayhan, evinde uzaktan eğitime erişim imkânı olmayan öğrenciler için okullarda oluşturulan 114 EBA destek noktasının da etkin bir şekilde kullanılmasını istedi.

Ayhan, toplantıda okul müdürlerinin görüş, öneri ve taleplerini dinledi.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA