SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Sivas’ta Ekipler Kışa Hazır

Bu biyografi 15 Aralık 2020 - 21:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas’ta Ekipler Kışa Hazır

Sivas genelinde kış süresince yaşanılabilecek her türlü olumsuzluğa ve karla mücadelede etkin ve hızlı yol almak için ilgili kamu, kurum ve kuruluşları tüm hazırlıklarını tamamlandı.

Sivas Valisi Salih Ayhan, ilimizde karla mücadelede görev alacak Sivas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, İl Özel İdaresi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü ve Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü 161. Şube Şefliğini ziyaret ederek, kış hazırlıkları hakkında ilgili kurumların yetkililerinden bilgi aldı.

Sahada görev alacak personeller ile bir araya gelen Vali Salih Ayhan, kış sezonunun kazasız-belasız geçmesi temennisinde bulunarak, görev alacak karla mücadele ekiplerine çalışmalarında başarılar diledi.

-Kurumlarımız Kışa Hazır

Vali Salih Ayhan, yaptığı açıklamada, Belediye, Karayolları, İl Özel İdaresi, Sağlık İl Müdürlüğü, AFAD, ÇEDAŞ ve Türk Telekom’un sahadaki çalışmalarını yerinde görmek için bir dizi ziyaret gerçekleştirdiklerini söyledi.

-Karı Bereket Olarak Görüyoruz

Kurumların, ekip ve personelleriyle kış hazırlıklarını tamamladığını belirten Vali Salih Ayhan, il genelinde 10 bin km. yol ağında bin personel ve 500 iş makinesi ile sahada vatandaşlarımıza hizmet götürüleceğini söyledi.

“Karı bereket ve rahmet olarak görüyoruz” diyen Vali Ayhan, “Karın yağmasını bekliyoruz. Kar, hem tarım hem de çevre açısından vatandaşlarımız için büyük önem arz etmektedir. Dolayısıyla, kışı yük ve kâbus olarak değil, nimet olarak bilmek gerekiyor. Bu coğrafyayı ve sahayı iyi tanıyan, güçlü bir personel yapımızla Sivas’ın kış dönemini huzurlu bir şekilde geçireceğiz.” dedi.

-Vali Ayhan Öncelikleri Dikkate Alacağız

Ulaşımı aksatmadan, vatandaşların gündelik ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde çalışmaların yapılacağını anlatan Vali Ayhan, “Karla mücadelede öncelikleri belirleyerek kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşlarımız başta olmak üzere, hastalarımıza ve taşımalı eğitime ağırlık vereceğiz.” dedi.

-Vali Ayhan’dan Asılsız İhbar Uyarısı

Vatandaşlardan karla mücadele çalışmaları için sabırlı olmalarını isteyen Vali Salih Ayhan, “Her yıl karla mücadele çalışmalarında karşılattığımız sorunlardan biri de hiç şüphesiz asılsız ihbarlar. Kırsalda yaşayan vatandaşlarımızdan istirhamımız, acele etmeden, sabırlı bir şekilde sahada yapılacak olan karla mücadele çalışmalarımıza katkı sağlamalarıdır. Bu kapsamda asılsız ihbarlardan uzak durmayan ve işimize engel teşkil edecek kişi veya kişilere mutlaka cezai işlem uygulanacaktır. Vatandaşlarımız, arzu ve taleplerini de 7/24 açık olan 112 hattına iletebilirler.” dedi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA