SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Sesler, nefesler ve duygular ölümsüzleşti

Bu biyografi 15 Aralık 2020 - 22:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sesler, nefesler ve duygular ölümsüzleşti.

Sağlıkçılar ve sanatçılar bir araya gelerek hem COVİD-19 hastalığına dikkat çekmek hem de hastalara ve sağlık çalışanlarına hazırladıkları kısa video ile moral verdiler.

Koronavirüs salgını sürecinde Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günlerde devletimizin bütün kurumları yoğun çaba sarf ediyor. Bu mücadelenin şüphesiz en çok emek verenleri de sağlık çalışanları.

Müzik ruhun gıdasıdır, diyerek beden sağlığı yanında yeteneklerini de ortaya çıkaran sağlıkçılar bugünlerin de geçeceğine vurgu yapmak adına “Geçer Bu Günler Türkiyem” sloganı ile kısa bir video hazırladılar.

Türkiye’nin çeşitli yerlerinde görev yapan sağlık çalışanı ve sanatçıların birlikte hazırladıkları kısa videoda sağlık çalışanları ile sanatçılar, bu video çalışmasıyla sesleri, nefesleri ve duygularını böylece ölümsüzleştirmiş oldular.

Hazırlanan kısa videoda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nden Öğretim Görevlisi Serap Duran ile Hayati İnanç, Kültür Bakanlığı ve TRT sanatçılarının yanı sıra Azerbaycan orkestra şeflerinden Turan Manafzade ve sağlık çalışanları yer aldı. Yapılan bu çalışmayla hem COVİD-19 hastalığına dikkat çekmek hem de hastalara ve sağlık çalışanlarına moral verme amaçlandı.

 

 

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA