SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Mevcut iktidarda hep aynı isimler; Sadece isimlerin yerleri değişiyor”

Bu biyografi 14 Aralık 2020 - 23:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Mevcut iktidarda hep aynı isimler; Sadece isimlerin yerleri değişiyor”

DEVA Partisi Sivas İl Başkanı Serdar İnce,  mevcut iktidarı eleştirerek şunları ifade etti.

İnce, “Mevcut iktidarda hep aynı isimler. Görünen sadece isimlerin yerleri değişiyor. Yani kadroda hiç bir yenilenme olmuyor.” dedi.

DEVA Partisine neden ihtiyaç var sorusuna da açıklık getiren DEVA Partisi Sivas İl Başkanı Serdar İnce,  katıldığı programda şunları ifade etti.

“Bazen değişime adapte olamadığınız süre içerisinde tekrarlamaya başlıyorsunuz. Yani eğer kendinizi yenileyemezseniz o noktadan itibaren tekrara başlıyorsunuz. Geçmişte yani o günkü ekonomik buhranıydı veya ekonomik kriziydi sizi bu yeni oluşama itti ve belli dönem güzel işler yapıldı. İşte o belli bir süreçten sonra o metal yorgunluğu dediğimiz daha geçmişe gittiğimizde ise rahmetli Turgut Özal’ın partisi de o yıllarda 80 lerin dar boğazından çıkan bir parti idi. Yani çıkışıydı.  Ben her zaman söylüyorum siyasi partiler öyle çok mistik kutsal şeyler değildir. Yani ülkeye hizmet edebilmenin bir aracıdır. Bugün Kendinizi eğer bir partide o alanda bir saha görebiliyorsanız gayret edersiniz. Ama eğer o alandaki sahada ki yerlerin kapalı olduğunu veya verimsiz olduğunu gördüğünüz mecburen kendinize yeni bir yol çizersiniz ve bu yol çizdiğinizde ne sizi ne hain eder ne de ihanet ettirmiş olur.  Yani biz bu kavramları çok rahat kullanabiliyoruz.  Yani kendi görüşümden insanların hatalarını görmeyip te hemen karşı taraftaki insana haindir ocu bucu şeklinde damga vurmak bu kadar kolay olmamalı gerekir. Sonuçta herkesi bir siyasi görüşü var ve sonuçta herkesin bir tane oy hakkı var. Olaylara bu şeklide bakıldığı zaman işler daha rahat hale gelir. Benim kendime göre bir enerjim var. Mevcut iktidarda aynı isimler sadece isimlerin yerleri değişiyor kadroda hiç bir yenilenme olmuyor. Bu da belli bir süreçten sonra durağanlığı ve hantallığı getiriyor. Bizde diyoruz ki bizim de kendimize göre bir enerjimiz var ve ömür gelip geçmeden bizim de yapacağımız şeyler var. O yüzden kendimizi hizmet edeceğimiz alanlara geçmek istedik. Bu tarz yeni oluşumlara herkesin ihtiyacı var. Ben 11 Temmuz da atanmıştım. O günden bu güne Sivas’ta insanların bize bakış açısı bam başka durumda. Sivas’ta iyi bir muhalefet açığı vardı ve bizimle bu açık kapandı. İnsanlar her geçen gün bizlere daha da yaklaşıyorlar. Bizler hizmet için yeni bir oluşum içindeyiz. Amacımız belli DEVA İl başkanlığı olarak Sivas için iyi şeyler yapmaya çalışıyoruz. Biz gücümüzün yettiğince bu bayrağı taşıyacağız sonrasında vakti geldiğinde devretmesini bilmeliyiz. Sivas’ta yapılması gereken ne varsa biz onları her daim dile getirmeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA