SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Başkan İnce, esnafın sıkıntıları için Başkan Köksal, ile bir araya geldi

Bu biyografi 09 Aralık 2020 - 21:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İnce, esnafın sıkıntıları için Başkan Köksal, ile bir araya geldi

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, zor bir süreçten geçen esnafa destek çağrısı yapan ve alışverişin yerel esnaftan yapılmasını teşvik eden Deva Partisi İl Başkanı Serdar İnceye teşekkür etti.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) partisi il başkanı Serdar İnce, ilçe başkanı Kazım Gökay Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek, esnafın içinde bulunduğu sıkıntılar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Koronavirüs salgını nedeniyle esnafın zor günler geçirdiğini ifade eden Deva Partisi İl Başkanı Serdar İnce, vatandaşların yerel esnaftan alışveriş yapmalarının çok önemli olduğunu dile getirerek, “Pandemi sürecinde çok sayıda işleri kapandı. Açık olanlarda giderlerini karşılamakta zorlanmaktadır. Bu anlamda mümkün olduğu kadar Sivas halkının yerel esnaftan alışveriş yapmaları önem arz etmektedir. Başta internet ortamı olmak üzere sanal ortamda yapılan alışverişlerin Sivas ekonomisine katkısı bulunmamaktadır. Parti olarak yerel esnafına sahip çık sloganı ile esnaflarımızdan alışveriş yapılmasını ve halkımızın da bu konuya duyarlı olmasını önemsiyoruz. Bu süreçte esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen ve onların zor gününde yanında olan Birlik Başkanımız Sayın Beşir Köksal’a da teşekkür ediyoruz” dedi.

Deva Partisi yöneticilerinin yapmış olduğu ziyaretten ve esnafa anlamlı desteğinden dolayı teşekkür eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Esnaf ve sanatkarlarımız Mart ayından itibaren zor günler geçirmektedir. Kahveciler, kafeler, okul servisleri, kantinciler, halk otobüsçüleri vb. benzer meslek mensubu esnaflarımız, genelge doğrultusunda mağdur oldular. Elbette devlet desteği ile esnafımıza biraz katkı yapıldı ama yeterli değil. Devlet desteğinin devam etmesini temenni ediyoruz. Alışverişin yerel esnaftan yapılması gerçekten de önemlidir. Bu konuda hassas davranan ve esnafımıza sahip çıkılması için Sivas halkını duyarlı olmaya davet eden Deva Partisi İl Başkanı Sayın Serdar İnceye de teşekkür ediyoruz. Halkımızın pandemi sürecinde esnafımızın yanında yer almasını, alışverişlerini yerel esnaflardan yaparak onlara destek olmalarını temenni ediyoruz” diye konuştu.

Sesob Başkanı Köksal, esnafın sorunlarının çözümünde siyasi partilerin önemli olduğunu belirterek, yeni kurulan ve teşkilatlanan Deva Partisinin hayırlı olmasını temenni ederek, yöneticilerine siyasi hayatlarında başarılar diledi.

 

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA