SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

1 gün pazar, 6 gün kapalı otopark

Bu biyografi 09 Aralık 2020 - 22:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Perşembe Pazarı 6 gün kapalı otopark, 1 gün modern kapalı pazar yeri Olarak kullanılacak.

Perşembe pazarı çok amaçlı modern görüntüsüne kavuşuyor.

 Perşembe Pazarı’nın üstü kapatılarak modern bir görünüme kavuşturuluyor. Sivas Belediyesi tarafından başlatılan kapalı pazar yeri uygulamasının son örneği Perşembe Pazarı’nda uygulanıyor. Bu bağlamda Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

6 GÜN KAPALI OTOPARK 1 GÜN MODERN KAPALI PAZAR YERİ OLACAK

Dayanıklı pvc membran yapı malzemesiyle tamamen üstü kapatılacak olan pazar yeri, yaz-kış vatandaşlara hizmet verecek.

Perşembe Pazar yerinin Kapalı 5 bin metrekare alana sahip olduğunu ifade eden Sivas Belediye başkanı Hilmi Bilgin, “Alan haftanın 6 günü yaklaşık 170 araca kapalı otopark hizmeti verecek. Perşembe günleri de bu bölgede bulunan Alibaba mahallesi, Orhangazi Mahallesi,  Abdulvahabigazi mahallesindeki hemşerilerimize Pazar alışverişinde hijyenik bir ortamda alışveriş yapabilecekleri bir ortam oluşturacak. Perşembe günleri burada ticaret yapan esnafımız soğuktan, sıcaktan, rüzgârdan ve yağmurdan korunarak hemşerilerimize daha nitelikli hizmet verebilecekler.” dedi.

PAZAR YERLERİ ESTETİK VE NİTELİKLİ OLARAK HİJYENİK BİR ŞEKİLDE HİZMET VERECEK

Diğer Pazar yerlerinde de yenileme çalışmaları yapacaklarını ifade eden Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Çarşamba pazarı, Pazar Pazarı ve Salı Pazarı olmak üzere tüm Pazar yerlerimizi estetik ve nitelikli olarak hem Pazar yeri hem de bölgeye 6 gün otopark olarak hizmet verecek şekilde şehrimize yakışır bir hale getireceklerini söyledi.

YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR OLUŞTURUYORUZ

Şehre değer katacak insana dokunan insanın yaşamını kolaylaştıracak yaşamı kaliteleştirecek hizmetleri hep birlikte inşa edeceklerini söyleyen Başkan Bilgin, “Bizler eser üreteceğiz bizim adımıza da inşa etmiş olduğumuz eserler konuşacak. Bu şehri yaşanılabilir şehir yapabilme noktasında, şehrin tüm dinamikleri ile birlikte insana dokunan ve şehirdeki ihtiyaç sıralamasına göre eserler inşa edeceğiz. Perşembe Pazar yerimiz ise 2021 yılının haziran ayı içerisinde tamamlanacaktır.” dedi.

“BAŞKANIMIZ NE SÖZ VERDİYSE HEPSİNİ YERİNE GETİRDİ”

Abdulvahabigazi Mahallesi muhtarı Gazi Düzarduç ise burada yaptığı açıklamada, “Hilmi Bilgin başkanımız ile birlikte mahallemizde güzelleşmeye başladı. Seçimden önce vermiş olduğu bütün sözleri harfiyen yerine getirdi.  Aksu deresi konusunda da başkanımız söz vermişti, Perşembe pazarı ile birlikte yapılacağını öğrendik ve her şey için başkanımıza teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA