SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Kısıtlama günlerinde şehrin birçok noktasına yem bırakıldı

Bu biyografi 07 Aralık 2020 - 12:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Belediyesi, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte sokak hayvanlarının yiyecek temini için çalışma başlattı. Hayvanların sıklıkla bulunduğu mesire alanları başta olmak üzere şehrin birçok noktasına yem bırakıldı.

Sivas Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerine eşlik eden Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, “Hayvanlar dışardayken insanlarla yaşayıp onların verdikleri ile beslenebiliyorlar, ama malum hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması olduğu için insanlarla hayvanlar uzak kaldı. Biz de Sivas Belediyesi olarak bu açığı kapatmak adına mesire alanları park ve bahçe alanlarına ve kent meydanına hayvanların beslenebileceği beslenme odakları yerleştiriyoruz. Veteriner Müdürlüğümüze bağlı ekipler birçok alana bu beslenme odaklarının takibini yaparak doğaya yem bırakıyorlar. 2 gün boyunca insanların olmadığı ortamda can dostlarımızın sıkıntı yaşamaması için çaba sarf ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Hayvenseverler adına etkinliğe katılan Deniz Gölbaşı ise “Merhamet insanın en çok yakışan kıyafetidir. Sivas Belediyesi her daim hayvan severlerin yanında…  Diğer illerde bu kadar duyarlılık bile yok bu anlamda Belediye ekipleri biz söylemeden kendileri böylesi önemli bir çalışma yapıyor. Bu da bizim için çok önemli ve kıymetlidir.” şeklinde konuştu.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA