SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Ödenek gelmedi

Bu biyografi 02 Aralık 2020 - 12:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ödenek gelmedi

Demirağ OSB’nin altyapı çalışmaları için gerekli ödenek 2020 sonu veya 2021 yılı içerisinde gerçekleşecek.

Sivas Ticaret ve Sanayi odası tarafından Demirağ OSB ile ilgili yeni bir açıklama gündeme düştü.

Oda tarafından yapılan açıklamada ödeneğin henüz gelmediği, ödeneğin Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın ifadeleri kapsamında 2020 sonu ve 2021 yılı içerisinde gönderileceği müjdesini verildiği yönünde olduğu açıklaması yapıldı.

Sivas Ticaret ve Sanayi odası tarafından yapılan açıklamada, gündem içerisinde yanlış anlaşılmalara neden olan bir habere istinaden şu ifadelere yer verildi.

“Son günlerde bazı basın yayın organlarında yer alan ‘Demirağ İçin 93 Milyon TL Ödenek Çıkartıldı’ başlıklı haberde yer alan bilgilerin yanlış anlaşılması nedeniyle aşağıdaki açıklamayı yapma gereği duyulmuştur.

Sivas TSO Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, 18 Kasım 2020 tarihinde düzenlenen TOBB Ekonomi Şurasında 13 İl ve 63 Oda/Borsanın teveccühü ile İç Anadolu Bölge Sözcüsü olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan 15 maddenin yer aldığı bazı talepleri aktarmıştır. Talepler arasında Demirağ OSB’nin teşvik kapsamına alınmasının hatırlatılması ve altyapı ödeneğinin gönderilmesi talebi de yer almıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımızda konuyla ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a, Demirağ OSB’nin altyapı ödeneğinin gönderilmesi konusunda talimat vermiştir.

Sayın Bakanımız Mustafa Varank da konuyla ilgili yaptığı açıklamada ödeneğin 2020 sonu ve 2021 yılı içerisinde gönderileceği müjdesini vermiştir.

Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken’de konuyla ilgili basın kuruluşlarına ödeneğin gönderileceğini ve altyapının 2021 yılı sonunda tamamlanacağı bilgisini vermiştir.

Ancak bazı basın yayın kuruluşlarımız tarafından konu iyi niyet çerçevesinde yanlış anlaşılmış ve Ödeneğin Tamamının Gönderildiği yönünde değerlendirmişlerdir. Konu hakkında Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken’in Ödenek Geldi şeklinde açıklaması olmamakla birlikte 2021 yılında geleceği söylenen ödenek iyi niyetli bir yanlış anlama nedeniyle geldi gibi algılanmıştır.

Birlik ve beraberlik içerisinde yürütülen süreçte Ödenek gelmesi halinde Demirağ OSB yönetim kurulu tarafından kamuoyu bilgilendirilecektir.”

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA