SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Ortak çalışmalarla kentimize örnek sanayi ürünleri kazandıracağız”

Bu biyografi 01 Aralık 2020 - 13:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Hakan Demirgil, “Sivas’ta yeni üniversitemizle ortak çalışmalarla kentimize örnek sanayi ürünleri kazandıracağız”. dedi.

Sivas’ın yeni üniversitesi,  esnafa yönelik örnek bir proje hazırlıyor.

Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, yönetim kurulu üyeleriyle, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’u ziyaret etti.

Ziyarette ortak proje ve çalışmalara imza atılması konusunda fikir birliğine varıldı.

Sivas Tesviyeciler Ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, ziyarette “Cumhuriyet Üniversitemizden sonra Bilim ve Teknoloji Üniversitemiz de Sivas’ta hizmet verecek. Üniversitelerimiz şehrimizin gelişmesine ve tanıtımına önemli katkı sağlayacak. Buralarda eğitim gören öğrencilerimiz üniversite hayatı boyunca gerek harcamaları gerekse de tanıtımlarıyla bacasız bir fabrika gibidir. Ayrıca, esnafımızın ufkunu genişletecek yeni projelere birlikte imza atmaya hazırız. Üniversitemizle ortak çalışmaya her zaman varız. İnanıyoruz ki ortak çalışmalarla kentimize örnek sanayi ürünleri kazandıracağız” dedi.

Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul yaptığı konuşmada “Üniversite sanayi işbirliğine dayalı proje faaliyetleri, eşleştirme, girişimcilik ve şirketleşme konularında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulup ortak faaliyet ve etkinlikler ile kurumsal yetkinliklerin artması sağlayabiliriz. üniversite-esnaf iş birliğini daha verimli hale getirecek faaliyetler yürütebiliriz. En önemlisi ise üniversite öğrencilerinin ve araştırmacıların Bölgemiz firmaları ile etkileşime geçip iş hayatına entegre olabilen projeler geliştirebilmeleri sağlayabiliriz.  Akademik birikimin üretim hattına doğrudan yansımasına vesile olacak her uygulamada taşın altına elimizi koymaya varız.   Bölgemizde gerçekleştirmek istediğimiz teknolojik dönüşümün nitelik ve niceliğine artı bir değer katmaya kararlıyız” dedi.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, savunma sanayisinde uzmanlaşan, küçük, dinamik ve ses getiren bir üniversite olmak istediklerini sözlerine ekledi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA