SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Başkan Bilgin, “siz yeter ki isteyin biz hemen yanınızda olalım”

Bu biyografi 01 Aralık 2020 - 15:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Bilgin, “siz yeter ki isteyin biz hemen yanınızda olalım”

 Sivas Belediyesi eğitim alanında yapmış olduğu başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Merkezdeki okulların çevre düzenleme çalışmalarını büyük oranda tamamlayan Sivas Belediyesi, bugün de Kangal Alacahan Köyü’nde bulunan lisenin çeşitli ihtiyaçlarını giderdi.

Şehit Hakkı Doğan Anadolu Lisesini ziyaret eden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, okulun ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik talimat verdi. Kırtasiye, fotokopi makinesi, kitap, hijyen setinin yanı sıra öğrenci ve öğretmenlere hediyeler veren Başkan Bilgin okul idarecileri ile bir araya gelerek bilgiler aldı.

SİZ YETER Kİ İSTEYİN BİZ HEMEN YANINIZDA OLALIM

Okul ziyareti esnasında 12’inci sınıfta eğitim gören öğrencilerle bir süre sohbet eden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Öğretmenleriniz sizin çalıştığınızı ve başarılı olduğunuzu söyledi. Biz de kitaplarınızı alıp geldik. Bundan sonra da yeni ihtiyaç yeni eksik olursa hocam söylesin getirip sizlere teslim edelim. Yeter ki sizler okuyun çalışın ve vatana millete hayırlı bireyler olun.” dedi.

Eğitimin tek bir kuruma bırakılamayacağını ifade eden Başkan Bilgin, “Hepimiz herkes birey olarak kamu kurum olarak ve yerel yönetimler olarak herkesin üzerine düşeni yapması lazım. Devletimizden Allah razı olsun. Son 15 yılda okulların alt yapıları çok mükemmel hale geldi. İçinde bulunduğumuz okul çok güzel oldu ve şimdi iş gençlerde… Vatanına, milletine hayırlı bireyler olmalarını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Okul öğretmenlerinden Murat Demir yaptığı konuşmada “Bu okuldan tıp fakültelerini kazanan hukuk fakültelerini kazanan güzel nesiller yetiştireceğiz. Ayrıca vatanına milletine bağlı birer fert olarak yetiştireceğiz.” dedi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA