SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Esnaflarımız Çok Mağdur; Devlet Desteği Devam Etmeli”

Bu biyografi 27 Kasım 2020 - 23:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Esnaflarımız Çok Mağdur; Devlet Desteği Devam Etmeli”

 Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  Ticaret Bakanlığının yakın bir zamanda esnafa kira, elektrik, doğalgaz ve su faturalarının ödenmesi için hibe para desteği desteğinde bulunacaklarını müjdeledi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken başkanlığında yapılan yönetim ve denetim kurulu toplantısına katılan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, Pandemi sürecinde ve devamında esnafın çok etkilendiğini ifade ederek, Sivas’taki esnafların yaşadıkları sorunları dile getirerek çözümü konusunda destek istedi.

TESK yönetim toplantısında esnafın yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi veren Sesob Başkanı Köksal, “Yaşamış olduğumuz COVİT-19 süreci esnafımızı çok etkiledi. Kahveci esnafımız, öğrenci servisleri, internet salonları, okul kantinleri, kırtasiyeciler, lokantacılar, kafe işletmecileri, halk otobüsçüleri. Başta olmak üzere farklı sektörlerde faaliyet gösteren esnaflarımız çok mağdur. Esnaflarımıza kira, nakit desteği sağlanmalı, elektrik, doğalgaz gibi giderleri karşılanmalı, kooperatife olan borçları faizsiz ertelenmelidir. Esnaflarımızın vergi, sigorta primlerinin taksitlendirme süresi bir yıl daha ertelenmelidir. Ulaşım sektöründeki esnaflarımıza akaryakıtta KDV ve ÖTV indirimi yapılmalıdır. Kamu kurumlarında ve özel mülkiyette faaliyet gösteren esnaflarımıza bu sene kira artışı yapılmamalıdır.

Sorunlarımızı dinlediğiniz ve esnafımızın yanında yer aldığınız için Sayın Genel başkanımız Bendevi Palandökene ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum” dedi

Yönetim ve Denetim Kurulu toplantısına başkanlık eden ve sorunları dinleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK )Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafların sorunlarını ve sıkıntılarını sürekli gündeme getirdiklerini, Bakanlık düzeyinde girişimlerde bulunduklarını belirterek, Ticaret Bakanlığının yakın bir zamanda kira, elektrik, su ve doğalgaz faturalarının ödenmesi için hibe para desteğinde bulunacağını, bu konuda çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını ifade etti.

 

 

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA