SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Divriği, “Cam Seyir Teras ve Mesire Alanı Projesi hızla devam ediyor

Bu biyografi 25 Kasım 2020 - 23:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Divriği, “Cam Seyir Teras ve Mesire Alanı Projesi hızla devam ediyor

Divriği’de turizme önemli bir katkı sağlayacak proje Çaltı Kanyonu, Divriği Ulu Cami, Divriği Kalesi ve şehir merkezinin muhteşem manzarasını ziyaretçilerine sunacak olan “Cam Seyir Teras ve Mesire Alanı Projesi hızlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor.

Divriği İlçe Kaymakamı Mehmet Bek, Divriği Belediye Başkanı Hakan Gök ve Meclis Üyeleri çalışma alanını ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Divriği Belediye Başkanı Hakan Gök, çalışma alanında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Divriği’de turizm bakımından hep yakındığımız nokta İlçeye gelen misafirlerimizin Ulucami’yi gezdikten sonra ayrılmaları idi. Son zamanda konakların, Huma Hatun Sokağın, Tarihi köprülerin ve Divriği Kalesi gibi tarihi noktaların devreye girmesi ile birlikte elimizi kuvvetlendiren bu alanalar turizm konusunda daha iddialı bir konuma gelmemizi sağlayacak. Cam Seyir Teras ve Mesire Alanı Projesi ve Çaltı Kanyonu projesi tamamlandığında her anlamı ile pandemi sonrası turizme hazır olacak. İlçemize gelen misafirlerimize gerek tarih, gerekse doğa turizmi açısından muhteşem görseller sunacak bir konuma geleceğiz. Bu önemli yapıtların İlçemize kazandırılmasında emeği geçen Sayın Valimiz Salih Ayhan ve Kaymakamımız Sayın Mehmet Bek, başta olmak üzere katkı sunan herkese İlçe halkım ve şahsım adına teşekkür ediyor bu güzellikleri görmek için zor günlerin bitimi akabinde herkesi Divriği “ye davet ediyorum.” İfadelerini kullandı.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA