SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Başkan Beşir Köksal Öğretmenler Günü Mesajı

Bu biyografi 23 Kasım 2020 - 12:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Öğretmenlerimiz Geleceğe Yön Verir. Öğretmenler Toplumda Yol Göstericidir.” dedi.

Başkan Beşir Köksal Öğretmenler Günü Mesajı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.

Sesob Başkanı Beşir Köksal, Ülkemizin geleceğinin inşasında büyük pay sahibi olan öğretmenlerimize her zaman minnet ve şükran duyduklarını belirterek, geçmişimizi ve geleceğimizi ve tarihimizi öğreten, pandemi sürecinde fedakarca görev yapmaya gayret gösteren öğretmenlere çok şeyler borçlu oluklarını ifade etti.

Toplumumuzu inşa eden mimarların öğretmenler olduğunu vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, “ Öğretmenlik mesleğin onurunu ve saygınlığını hiçbir zaman yitirmemiştir. Öğretmenler, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olursa olsun bilginin, sevginin, aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren örnek ve önder insanlardır. Çocuklarımız ve gençlerimizin geleceğe hazırlanması bakımından kutsal ve onurlu bir görevi yürüten öğretmenlerimiz, toplumumuzun da yol göstericisidir.  En zor şartlarda bile ülkemizin her köşesinde fedakarca çalışarak eğitmeyi ve öğretmeyi her zaman benimsemiş, ülkemizin ileriye gitmesi için gayret göstermiştir.

Öğretmenler sevgi dağıtır, içimizi aydınlatır, bizi doğruya yöneltir, bilgili kişi olmamız için çaba gösterir. Beceri ve yeteneklerimizin gelişmesinde bizlere öncülük eder. Sevgileriyle içimizi yeniliğe, gelişmeyi ve bilimi anlatarak düşüncelerimizi aydınlatan doğruluk, dürüstlük ve bilgiyle evrensel değerlere ulaşmamızı sağlayan bu kutsal mesleği yapan öğretmenlerimize çok şeyler borçluyuz. Çocuklarımıza gösterdikleri özveri, sabır ve hoşgörü için öğretmenlerimize birkez daha teşekkür ediyorum. “dedi.

Sesob Başkanı Beşir Köksal,  başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, olmak üzere onun yaktığı ışığı yeni nesillere taşıyan, geleceğin teminatı olan çocukları ve gençleri en iyi şekilde yetiştirmek için çalışan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyor, bu uğurda şehit düşen, ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum” dedi

 

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA