SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Sokak Değil, Sıcak Yuva Projesi hayata geçti

Bu biyografi 13 Kasım 2020 - 17:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sokak Değil, Sıcak Yuva Projesi

İmranlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen “Sokak Değil, Sıcak Yuva” projesi kapsamında İmranlı ilçesinde bulunan sokak hayvanları için hayvan barınağı inşa edildi.

Kaymakam Hacı Kerim Meral, Belediye Başkanı Murat Açıl ile birlikte yapımı tamamlanarak açılışı yapılan hayvan barınağında incelemelerde bulunarak çalışanlar hakkında bilgi aldı.

Kaymakam Meral, “Yaradılanı severiz, yaratandan ötürü anlayışını düstür edinmiş bir millet olduğumuzu belirterek, hayvanlar dünyayı birlikte paylaştığımız varlıklar. Onlar bizim can dostlarımız ve onların canı da bizlere emanet. Hayvanları koruma altına almak, hayvanlarla ilgili çalışmalar yapmak, hayvanların daha sağlıklı ortamlarda yaşamlarını devam ettirmelerini sağlamak bizim için çok önemli. Vatandaşlarımızın bireysel olarak da bu konuda duyarlılık göstermesini bekliyoruz. Hazır mama alarak veya sofralarından arta kalan ekmekleri ve yemekleri çöpe atmak yerine barınağımıza vererek destek olabilirler.” şeklinde konuştu.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA