SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

İnce, “seçilen yer yanlıştır”

Bu biyografi 13 Kasım 2020 - 12:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İnce, “seçilen yer yanlıştır”

İnce, “Dün olduğu gibi bugün de istişare edilmeden verilen kararların ceremesini vatandaş çekmektedir.” dedi.

Deva partisi İl başkanı Yüksek Mimar Serdar İnce, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu Tapu binasının yanında bulunan yaklaşık 30 bin m 2 alanın imara açılarak satılmasına karşı olduklarını söylemesi ile birlikte şimdide Tapu müdürlüğünün İstasyon Caddesinde bulunan eski vergi dairesine taşınması konusunda bir açıklama yaptı.

Tapu binası yanında bulunan yaklaşık 30 bin m 2 alanın imara açılarak satılmasına karşı olduklarını belirtti. Kamu mallarının devlet eli ile satılmasının ülkeye istihdam ve yatırım olarak bir faydasının olmadığını belirten İnce, bu tarz işlemler ranta yönelik işlemlerdir, belli biz zümreyi zengin etmekten başka bir şey değildir. Bu alanlar şehir için fırsat alanlarıdır, halkın faydasına yönelik kullanılmalıdır diyen İnce, Tapu müdürlüğünün İstasyon Caddesinde bulunan eski vergi dairesine taşınmasının da büyük bir yanlış olduğuna vurgu yaptı.

Deva partisi İl başkanı Yüksek Mimar Serdar İnce, yapmış olduğu açıklamasında şunları dile getirdi.

“KURUM İÇİN SEÇİLEN YER YANLIŞTIR”

“İstasyon caddesi şehirde trafiğin en yoğun aktığı bir bölge. Bu bölgede ne yazık ki insanların araçlarını park edecek ortak otopark alanları bulunmamaktadır. Tapu müdürlüğü halkın yoğun olarak kullandığı bir devlet dairesidir. Özellikle yaşlıların ve engellilerinde çok sık kullandığı bu devlet dairesine gelen insanlar araçlarını nereye park edecek. Bir karar alındığında bunun sonuçları neden düşünülmemektedir. Tapuda işlemlerin ortalama 1 saat sürdüğü ve günlük 400-500 kişinin ziyaret ettiği bir kurum için seçilen yer yanlıştır. Şehrin nefes alması için yıllarca kamu kurumlarını şehir merkezinden dışarıya almaya çalışırken, tapu müdürlüğü için bu kararı verirken istişare edilmediği ortaya çıkmıştır. Bir tarafta tapu müdürlüğü olabilecek bir alan imara açılarak satılırken, şehir trafiğinde büyük sorunlar oluşturacak bu taşınmaya anlam veremediklerini aktardılar. İlerleyen süreçte İstasyon Caddesi ve Sivas Lisesi yoluna park edecek araçlara kesilecek trafik cezaları nın sorumlusu kimler olacaktır?  Halka hizmet etmeden öte çileye dönüşecek bu taşınma işlemi yerine şehir planlama ilkelerine uygun bir karar alınması daha doğru olacaktır.” ifadesini kullandı.

Tapu ve belediye devamlı iç içe olan kurumlardır diyen İnce, “Bu günlerde yeni belediye binası düşünülmektedir. Ortak akıl ile hem tapu binasının hem de belediye binasının birbirine yakın olduğu, halka açık otoparkları ile vatandaşın kolay erişebileceği bir alan da bu iki binanın yapılmasının doğru olacağı kanaatindeyiz. Şehirde yapılan revizyon imar planı ile yeni öngörülen alanlarda bulunan kamu arsaları üzerine, bu iki kurumun bir birine entegre edilmesinin daha doğru olacağı kanaatindeyiz. Dün olduğu gibi bugün de istişare edilmeden verilen kararların ceremesini vatandaş çekmektedir. Aynı devlet aklı ile yıkılan Numune Hastanesinin kim için kime verilen sözlerle yıkıldığı muallakta kalmıştır. Yıkılan hastanenin kıymeti yaşadığımız virüs salgınında bir kez daha anlaşılmıştır. Yapılan hataların sorgulanmadığı şehrimizde ne yazik ki bu tarz hatalara devam edileceği görülmektedir. Deva Partisi Sivas İl yönetimi olarak haklı sessiz çoğunluğun sesi olmaya devam edeceğimiz bilinmelidir. Yapılan yanlışların takipçisi olacağımızı tekrar yenileyerek yapılan bu yanlışlardan tekrar dönülmesini ilgili mercilerimizden talep ediyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA