SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Sosyal,  kültürel ve sanatsal alanlarda kurslar açılacak

Bu biyografi 12 Kasım 2020 - 19:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sosyal,  kültürel ve sanatsal alanlarda kurslar açılacak

Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı.

İmzalanan protokol kapsamında Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde sosyal,  kültürel ve sanatsal alanlarda kurslar açılarak kursiyerlerin eğitiminin gerçekleştirilmesi ve eğitimin sonunda başarılı olanların belgelendirilmesi sağlanacak.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca ve kurum yetkilileri ile Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Baker bu kapsamında Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ile makamında bir araya geldi.

Halk Eğitim Merkezi bünyesinde gerçekleştirilmesi planlanan kurs faaliyetleri üzerinde görüş alışverişinde bulunan Savaşçı ve Karaca, protokolün hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Savaşçı; Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilecek kurslarla katılımcıların sanatsal, kültürel ve sosyal alanlarda bilgi, beceri ve yeteneklerinin ortaya çıkarılması, estetik zevklerinin geliştirilmesi ve desteklenmesinin hedeflendiğini söyledi.

Savaşçı, Karaca ve Baker daha sonra işbirliği protokolünü imzaladı.

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, günün anısına Karaca, Baker ve beraberindekilere Müdürlüğün yayınları arasında yer alan Yazan Gençlik Ecdadının İzinde Çanakkale Hikayeleri ile Fatihin Günlüğü kitaplarını hediye etti.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA