SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Başkan Hakan Demirgil, “Adayım” dedi

Bu biyografi 12 Kasım 2020 - 18:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Hakan Demirgil, “Adayım” dedi

Bilirim ki yol kadar yol arkadaşı da mühimdir. İş bilenin kılıç kuşananındır demiş atalarımız. Biz de işimizi yapmaya, misyonumuzun gereğini yerine getirmeye gayret ettik. Gerek esnaf kardeşlerimizle gerekse dostlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde, atadan esnaf çocuğu ve hizmet vizyonumuza uygun olarak Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına aday olmaya karar verdik.” dedi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatif Başkanlığı seçimi için Başkanlık adaylığında ilk açıklama Sivas Tesviyeciler Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil’den geldi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatif Başkanlığı için ismi geçen adaylar kamuoyu ile adaylıklarını açıklama yaparak paylaşmaya başladı.

2021 yılı Nisan ayında yapılması planlanan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatif Başkanlığı için ilk adaylık açıklaması, Sivas Tesviyeciler Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil’den geldi.

Sivas Tesviyeciler Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, kendisini desteleyen oda başkanları ile birlikte Sivas’ta basın mensuplarına düzenlemiş olduğu kahvaltı programında, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatif Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

“BİZİM HER ALANDA DAHA GÜÇLÜ VE DAHA DONANIMLI HAREKET ETMEMİZ GEREKİYOR”

Ülkemiz yerli ve milli atılımlarla yepyeni bir döneme girdi. Küresel ve bölgesel aleyhte çalışma ve operasyonlara rağmen ülkemiz artık hem dünyada hem de bölgemizde adına ve şanına yakışır bir konuma geldi. Bunda emeği olan bütün devlet büyüklerimizi tebrik ediyorum. Bu atılımlara omuz veren iş dünyamızı ve tabiki toplumumuzun bel kemiğini oluşturan esnaflarımızı da özellikle takdir ediyorum. Yeni döneme mührünü vuracak insan profili özgüveni yüksek, cesur, bilgili, girişimci ve adeta suyun akışını değiştiren güçlü irade gösteren resmi ve özel idarecilere ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Önce vatan, önce millet diyen ve kendi varlığını bu kutsi değerlere borçlu olduğu şuuruyla hareket eden idealistler yeni dönemin öncüleri olacaktır. Tarihi fırsat ve yeniden diriliş dönemi olarak gördüğüm bu süreçte bizim her alanda daha güçlü ve daha donanımlı hareket etmemiz gerekiyor. Bu dönemde akıl ve bilime kıymet veren, yeteneklerini doğru alana kanalize etme becerisi gösteren, başarıya odaklanmış, yenilikçi ve en önemlisi mesleğine aşkla bağlı, heyecanı yüksek insan kalitesi en büyük gücümüz olacaktır.” ifadelerine yer verdi.

“EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ ÇOK AMA ÇOK ÇALIŞMAKTIR”

Bilindiği gibi Sivas’ımız, Cumhuriyetin adeta kuluçka dönemine ev sahipliği yapmıştır, diyen Başkan Hakan Demirgil, “Yüz yıl önce olduğu gibi yüz yıl sonra da Sivas’ımız yeni dönemin de en önemli aktörü olacaktır. Sivaslının vatan sevdası, millet aşkı ve medeniyet vizyonu yeni döneme de imzasını atacaktır. Kurtuluş gibi dirilişin de ateşi Sivas’tan yükselecektir. Sivaslının dünlerde yaptığı yarınlarda da yapacaklarına teminattır. İşte bu ruh ve ideal dünyasıyla şahsım olarak uzun yıllardır hem ticaret hayatıma hem de sivil toplum çalışmalarıma devam ediyorum.  3 dönemdir Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkârları esnaf Odası başkanlığını yürütüyorum. Kunduracı Mevlüt Usta’nın torunu, elli yıllık motor ustası Hakkı Demirgil’in oğlu, hayatı sanayide geçmiş, çıraklık-kalfalık-ustalık tezgâhından geçmiş, işin ilmini de ihmal etmeyerek meslek lisesi motor bölümü ve Cumhuriyet üniversitesi Meslek Yüksekokulu Otomotiv Bölümü mezunu olarak halen Ata Sanayide kendi işini yapmayı sürdüren bir esnaf kardeşinizim. Hayatımıza ışık tutan değerler ahilik kültürü ve başucu kitabımız hak ve adalete olan bağlılığımızdır. Atacağımız her adımda ve yapacağımız her işte en büyük şiarımız yüzümüzün ak alnımızın dik olmasına dikkat etmektir. Ve en büyük gücümüz çok ama çok çalışmaktır. Emeğin kıymetini bilmeyenle ne yol yürünür ne de alışveriş yapılır. Alın terinin kıymetini bilmeyenler ne sohbet olur ne de dost olunur. Hayatımızı belirleyen ilkelerimiz vardır. Uzun zamandır Sivas’ın ve Sivaslının gözü önündeyiz. Hakkımızı ve hakikatimizi en iyi Sivaslı ve tabiki esnaf kardeşlerimiz bilecektir. Hakkın terazisi, halkın feraseti şaşmaz diye düşünüyor ve buna inanıyorum.” şeklinde ifade etti.

“İŞ BİLENİN KILIÇ KUŞANANINDIR”

3 dönemdir yürüttüğüm oda başkanlığı döneminde yaptığımız iş ve faaliyetleri uzun uzadıya anlatarak vaktinizi almak istemem diyen Başkan Demirgil, “İş bilenin kılıç kuşananındır demiş atalarımız. Biz de işimizi yapmaya, misyonumuzun gereğini yerine getirmeye gayret ettik. Esnaflarımız da takdir etmiş olmalı ki sağ olsunlar 3 dönemdir yüksek teveccüh gösterdiler. Var olsunlar, haklarını helal etsinler. Gerek esnaf kardeşlerimizle gerekse dostlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde, atadan esnaf çocuğu ve hizmet vizyonumuza uygun olarak Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına aday olmaya karar verdik. Esnafımızın derdini paylaşmak, derdine derman aramak elbette en önemli amacımız fakat daha da önemlisi yükselen ve büyüyen Türkiye idealine hizmet etmek en büyük sevdamızdır. Çalışmak bizden takdir yüce Allah’tan…  Bu vesileyle şahsıma bu süreçte destek olan ve gücümüze güç katan çok kıymetli esnaf odası başkanlarımdan da bahsetmek isterim. Berberler Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Sayın Ömer Şeker Bey’e, Şoförler ve otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Sayın Şaban Yalman Bey’e, Marangozlar Esnaf Odası Başkanı Sayın Rafet Raif Aydın Bey’e, Pazarcılar ve Komisyoncular Esnaf Odası Başkanı Sayın Adem Argın Bey’e, Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Sayın Ahmet Yıldız Bey’e, Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odası Başkanı Sayın Nazım Yiğit Bey’e, Hafik İlçesi Esnaf Odası Başkanı Sayın Burhan Koçak Bey’e çok kıymetli destekleri ve güvenleri dolayısıyla hassaten teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Bilirim ki yol kadar yol arkadaşı da mühimdir. Böylesine güçlü ve kıymetli esnaf odalarının ortak adayı olarak şahsımın takdir edilmesi benim açımdan başlı başına bir gurur vesilesi olduğu kadar büyük bir sorumluluktur aynı zamanda. Sandığın üstünde de bir irade vardır. O da yüce Allah’ın takdiridir. Ona boynumuz kıldan incedir. Niyetimiz hayırdır, akıbetimiz de hayır olur inşallah. Çalışmak bizden takdir yüce Allah’tan…

Başkan Hakan Demirgil,  Sözlerine şu şekilde son verdi. “Karabağ’ın 30 yıllık işgalden kurtarılmasında canlarını veren aziz şehirlerimiz başta olmak üzere bütün vatan ve millet şehitlerimizi hürmetle yad ediyor, toplantımıza katılımlarınız dolayısıyla hepinize teşekkür ediyor,  saygılarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA