SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

SESOB Başkanı Beşir Köksal 10 Kasım Mesajı

Bu biyografi 09 Kasım 2020 - 17:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

SESOB Başkanı Beşir Köksal 10 Kasım Mesajı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. yılında bir kez daha sevgi ve minnetle andıklarını söyledi.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 82. Yılı nedeniyle bir açıklama yapan SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Ülkemizin kurtarıcısı ve tarih boyunca insanlığın yetiştirdiği en büyük komutanlardan biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarıyla birlikte vatanı uğruna büyük mücadeleler vererek bu ülkeyi Türk milletine armağan etmiştir. Mustafa Kemal Atatürk, büyük bir komutan olarak milletimizle birlikte istiklal mücadelesini zafere ulaştırmış,  barışçı kimliği, insani değerle önem vermesi ile de dünyanın saygın liderleri arasında yerini almıştır.  Atatürk ve kahraman atalarımızın bizlere bırakmış olduğu değerli mirası geleceğe taşımak, büyük bedeller ödenerek kazanılan vatanımıza ve bağımsızlığımıza sahip çıkmak hepimizin görevidir.

Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözü ile Büyük Atamızı andığımız bu günde onun ilkeleriyle onun gösterdiği hedefe doğru Türk milletinin ve Türk vatanının Türkiye Cumhuriyeti ve Ay Yıldızlı Türk bayrağı çatısı altında bölünmez bütünlüğünü sonsuza kadar koruma ve yüceltme azim ve kararlılığı ile aldığımız kutsal emaneti, gelecek nesillere taşıyacağız.

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük lider, eşiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını aramızdan ayrılışının 82.yılında bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun. “dedi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA