SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Biz sendika olarak nimetinde külfetinde ortak paylaşılmasından yanayız.”

Bu biyografi 08 Kasım 2020 - 19:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Peker, “Biz sendika olarak nimetinde külfetinde ortak paylaşılmasından yanayız.” dedi

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, 4/B statüsü acilen iptal edilerek çalışanların tamamının 657 statüsüne geçirilmesini talep ettiklerini söyleyerek basın açıklaması yaptı.

Peker açıklamasında şunları ifade etti. “Son aylardaki döviz artışları ve reel enflasyonun yüksek olması nedeni ile Emeklilerimizin tamamına yakın Çalışanların büyük çoğunluğunun ücretleri yoksulluk sınırının altında kaldığını üzülerek ifade etmek istiyorum.  Tabii ki Döviz artışlarında Dış güçlerin etkisi fazlaca olmuştur bunu da belirtmek isterim.

Ülkemizdeki spekülatörler yüzünden özellikle gıda fiyatlarının inanılmaz yükselişi karşısında şaşırmamak elzem değildir. Fırsatı ganimet bilen bu şer odakları rahatça hareket ettikleri için bunda böylede fiyat atışlarını izleyecek gibiyiz Hükümetin bu şer odaklarına gereken yaptırımı yapmasını Sendikamız olarak acilen bekliyoruz.

Gelir dağılımının adaletsiz olduğu ülkelerde sosyal barıştan söz etmek mümkün değildir. Kamuda çalışan 399 sayılı KHK ile çalışanlarının Ocak 2020 ve Temmuz 2020 ücret artışlarının tamamı Gelir vergisi olarak tekrar alınmıştır. Yani kaşıkla ver kepçe ile al taktiği yapılmıştır.

BİZ SENDİKA OLARAK NİMETİNDE KÜLFETİNDE ORTAK PAYLAŞILMASINDAN YANAYIZ.

Bir taraftan Hiç bir şey yapmadan döviz kuru artışından milyonlarca vurgun yapanlar diğer taraftan ekmek almak için Belediye Ekmek satış noktalarında saatlerce kuyrukta bekleye insanlarımız bu yaman bir çelişkidir.

Hemen bu gün Yoksulluk içinde kıvranan Emeklilerimize ve kamu çalışanlarımıza ek zam verilmesi gecikmiş bir hakkın tahakkuku olacaktır.

Satın Cumhurbaşkanımızdan konuya el atıp gerekli düzenlemeyi bir an önce yaptıracağını ümit ediyoruz.

KAMUDAKİ 4/b UCUBESİ ACİLEN KALDIRILMALIDIR.

Kamudaki 4/B statüsünde çalışanları Kölelik düzeninde çalışmaktadırlar. 4/C nin ortadan kaldırılması olumlu bir gelişme olarak gözükse de ortaya ucube bir statü çıkmıştır adına da 4/B denmiştir.

Son olarak esnaf ve çiftçilerimizin kredilerin faizlerinin tamamının silinerek ana paranın uzun taksitlere bölünmesi yada ertelenmesi muhataplarının yararına olacaktır.

Pandemi dönemini en açı şekilde yaşamaktayız. maske mesafe hijyen kurallarına uyarak bu badirelide atlatacağımıza inanıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA