SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Başkan Bilgin, “Hedefimiz kişi başına düşen yeşil alanı artırmak”

Bu biyografi 08 Kasım 2020 - 20:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Bilgin, “Hedefimiz kişi başına düşen yeşil alanı artırmak”

Başkan Bilgin, “Şehrimize nitelikli ağaçlar dikerek kişi başına düşen yeşil alan miktarımızı artırmayı hedefliyoruz. Bu yüzden tüm projelerimizin kalbi yeşil alan olacak”. dedi.

 

 Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve ekibi sabah sporunu Paşabahçe Piknik ve Mesire Alanı Yolu üzerinde yapımı tamamlanma aşamasına gelen yürüyüş ve bisiklet yolunda yaptı.

Başkan Bilgin sabah yürüyüşü sırasında hemşerileriyle de sohbet ederek gelen talepler üzerine “Necmettin Erbakan Bulvarı, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi ile Bağdat Caddesi’nden TOKİ’ye ve Üniversitemize kadar uzanan bulvar boyunca yürüyüş ve bisiklet yollarımızı hayata geçireceğiz.” dedi.

Paşabahçe Piknik ve Mesire Alanı Yolu’nda devam eden yeni bisiklet ve koşu yolundaki 2. etap çalışmalarında sona yaklaşıldı. 3 km uzunluğundaki güzergâha bisiklet ve yürüyüş yolları, dinlenme ve fıtness alanları yapılırken vatandaşların doğayla iç içe vakit geçirebilmeleri ve gölgelik oluşturabilmek için 1000 adet çınar ağacı ve 500 adet süs elmasının dikimi gerçekleştirildi. Ayrıca güzergâh boyunca akıllı aydınlatma sistemlerinin kurulumu ise tamamlanmak üzere.

Sabah yürüyüşünü başkan yardımcılarıyla birlikte Paşabahçe Piknik ve Mesire Alanı Yolu üzerinde yapımına devam edilen yürüyüş ve bisiklet yolunda yapan Başkan Bilgin çalışmaları da yerinde inceledi.

PAŞABAHÇE YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLUNDA ÇALIŞMALAR YÜZDE 85 SEVİYESİNE ULAŞTI

Paşabahçe yolu üzerinde yapılan çalışmada sona yaklaşıldığını ifade eden Başkan Bilgin, “Bugün bir kez daha şunu gördük ki; hemşerilerimiz bu yolu benimsemiş durumda. Sabah saatlerinden akşam saatlerine kadar burada hemşerilerimiz açık alanda spor yapmanın keyfini çıkartıyorlar. Biz de bugün hemşerilerimizle birlikte hem çalışmaları yerinde görelim hem de eksik ve noksan kalan bir çalışmamız varsa kendilerinden dinleyelim istedik. Tabi ortak kanaat burada yapılan çalışmadan herkes memnun. Bizlere teşekkür ediyorlar. Biz göreve geldiğimiz ilk günden itibaren dediğimiz şey ortak akıl ve istişare, ‘Şehrimizi hep birlikte yönetelim hep birlikte daha yaşanabilir bir Sivas için çalışalım’ oldu. Bu bütünlüğü de hem kurumlarımızla hem STK’larımızla hem de hemşerilerimizle sağladık ve bu birlikteliğimizi devam ettireceğiz.” dedi.

TÜM PROJELERİMİZİN KALBİ YEŞİL ALAN OLACAK

Başkan Bilgin, “Paşabahçe yolumuzda bisiklet ve yürüyüş yollarımız tamamlanmak üzere bu alanda yeşilliğe çok önem veriyoruz. Çift taraflı yol kenarlarımıza çınar ağaçlarımızı diktik. Süs elmalarımızın ekimini gerçekleştirdik. Yaklaşık 10-15 günlük çalışmanın ardından bu alanımızı dört dörtlük bir şekilde vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız. Dinlenme alanlarımız, spor alanlarımız olacak. Şimdiden hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde de burada yaptığımız çalışmalarımızın aynısını Necmettin Erbakan Bulvarı, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi ile Bağdat Caddesi’nden TOKİ’ye ve Üniversitemize kadar uzanan bulvar boyunca yürüyüş ve bisiklet yollarımızı hayata geçireceğiz. Böylece şehrimizi spor yapan bir şehir haline dönüştürerek bisikletlerin yoğun olarak kullanabileceği alanlarımızı çoğaltacağız. Tabi yeşil alana da çok önem veriyoruz. Bu anlamda tüm hizmetlerimizin kalbi yeşil alan olacak şekilde projelendiriyoruz. Şehrimize nitelikli ağaçlar dikerek kişi başına düşen yeşil alan miktarımızı artırmayı hedefliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA