SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Kaymakam Akköz, “Herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek”

Bu biyografi 04 Kasım 2020 - 0:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kaymakam Akköz, “Herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek”

Sivas’ın Altınyayla İlçesinde Kaymakam Muhammed Burak Akköz Şehit Nurullah Çakır Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret etti.

498 öğrencinin eğitim gördüğü kız ve erkek öğrenci pansiyonu bulunan okulu ziyaret eden Akköz sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Okumanın önemini anlattı ve eğitim konusunda her türlü desteği vereceklerini söyledi.  65 kız, 44 erkek öğrencinin kaldığı pansiyonda,  etüt sınıfları, odaları ve yemekhanede Kovid-19 tedbirleri kapsamında okulda yapılan düzenlemeleri denetledi. Akköz Öğlen yemeğinde öğrencilerle bir araya gelerek yemek dağıttı ve birlikte yemek yedi.

Akköz, Daha sonra 8 köyden öğrenci taşıyan 15 öğrenci servis aracını denetleyerek yenitip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri konusunda Maske kullanma ve sosyal mesafe konusunda sürücüleri uyardı.

Kaymakam Akköz yaptığı açıklamada ziyaretle ilgili şunları kaydetti; İlçemizde tüm okullarımız Kovid-19 tedbirleri alınarak yüz yüze eğitime başlamıştır inşallah başarılı ve sağlıklı bir eğitim öğretim yılımız olur temennisinde bulunan Akköz ” Okulumuz pansiyonunda 109 öğrencimiz barınmakta ve 8 köyden de öğrencilerimiz servis araçlarıyla getirerek değişik okullarda taşımalı eğitim görmekte tüm öğrencilerimizin sağlığı eğitimi bizler için çok önemli Velilerin emaneti öğrencilerimizin evlerinden okullarına, okullarından evlerine güvenli bir şekilde gidip gelmelerini pansiyonda kalan öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda ev rahatlığını sağlamak üzere yoğun ve sürekli denetimler yapılacak ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek.” dedi.

Ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü Refik Mermer eşlik etti

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA