SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Sivas Mekteb-i Sultânî’de Edebiyat Dersleri’ başladı

Bu biyografi 02 Kasım 2020 - 20:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Mekteb-i Sultânî’de Edebiyat Dersleri’ başladı

Atatürk ve Kongre Müzesinde ‘Sivas Mekteb-i Sultânî’de Edebiyat Dersleri’ başladı.

Sivas Valiliğince Başlatılan “300 Fikir 300 Proje” Çalışması Kapsamında “Sivas Mektebi Sultanide Edebiyat Dersleri” Başladı.

Sivas Valiliğince Başlatılan Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliğinde “300 Fikir 300 Proje” çalışması kapsamında hayata geçirilen “Sivas Mektebi Sultanide Edebiyat Dersleri” başladı.

Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesinde gerçekleştirilen ilk ders zilini Vali Salih Ayhan çaldı.

1915’te Çanakkale Savaşı’na katılan ve şehit olan Sivas Lisesi öğrencileri için oluşturulan sembolik sınıfta öğrencilerle bir araya gelen Ayhan, daha sonra konferans salonunda gerçekleştirilen “İletişimin Tanımı ve İletişim Çeşitleri” dersine konuk oldu.

Ders öncesinde öğrencilere hitap eden Ayhan, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı tarihi kongre binasında bu anlamlı projenin hayata geçirilmesi dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayhan, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca da projenin detayları hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından Sivas Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Güllü Gökçe, Sivas Lisesi 9’uncu sınıf öğrencilerine “İletişimin Tanımı ve İletişim Çeşitleri” konulu ders verdi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA