SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

SİVTAŞ tarım sektörünün lokomotifi olacak

Bu biyografi 31 Ekim 2020 - 23:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

SİVTAŞ tarım sektörünün lokomotifi olacak

Üretim Odaklı İstihdam Odaklı Çalışmalar Devam Ediyor

Sivas’ta, tarım ve hayvancılık sektörüne katkı sağlaması amacıyla geçtiğimiz yıl 29 Ekim’de temeli atılan SİVTAŞ Yem Fabrikasının inşaat çalışmaları tamamlandı. 1. Organize Sanayi Bölgesinde yapımı tamamlanan ve üretime gün sayan fabrika, ilimiz tarımına lokomotif ve çiftçimize güvenli liman haline gelecek.

İnşaat süresince sık sık çalışmaları yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan, beraberinde Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Mevlüt Soysal ve AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, Sivas Teknik Tarım AŞ (SİVTAŞ) Genel Müdürü Hakan Bozbıyık nezaretinde tesislerin bulunduğu alanda incelemelerde bulundu.

-Üretim Odaklı İstihdam Odaklı Çalışmalar Devam Edecek

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, yaptığı konuşmada, Sivas’ta üretimi ve istihdamı artırmak için ortak akıl ile çalıştıklarını ifade ederek, “Fabrikamız Sivas’ın tarım ve hayvancılığına önemli katkılar sağlayacak. Söz verdiğimiz gibi fabrikanın inşaatını tamamlamış bulunuyoruz. Üretim odaklı, istihdam odaklı çalışmaları bu güzel şehrimize kazandırmanın gayreti içerisinde olacağız. Cumhuriyet’in 100. yılında, özel müteşebbislerimizle birlikte inşallah ilimize 100 fabrika kazandıracağız. Bunun en güzel örneklerini, I. Organize Sanayi Bölgesinde yaptığımız yer tahsisleri ile görüyoruz.” dedi.

-İstihdama Katkı Sağlayanlara Teşekkür Ediyoruz

Sivas AK Parti Milletvekili Semiha Ekinci ise, SİVTAŞ yem fabrikasının kısa süre içerisinde üretime başlayacağını ifade ederek, “Şehrimize bu devasa tesis hayırlı olsun. Diğer yandan süt işleme tesisimizin de inşaat çalışmalarına başlandı. Şehrimize kurulan bu önemli tesis sayesinde istihdama katkı sağlanmış olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

-Fabrikalarımızın Düğmelerine Basacağız

Vali Salih Ayhan ise Sivas için hayırlı bir işin sonucuna ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, 1 yıl önce yağmurlu bir günde temeli atılan SİVTAŞ Yem Fabrikasının kısa sürede tamamlandığını söyledi.

Tesisinin yakın zamanda hizmet vermeye başlayacağını anlatan Vali Ayhan, “29 Ekim 2020 tarihinde açılışını yapmayı planladığımız SİVTAŞ Yem Farikası, Covid-19 Salgını sürecinin devam etmesi, ham maddelerin temininde yaşanan gecikme ve çevre peyzaj çalışmalarının devam etmesi nedeniyle ertelendi. En kısa zamanda bu fabrikaların düğmelerine basacağız, üretime başlayacağız.” dedi.

-Sivas 2020 Yılında Üretim ve İstihdam Yılı Oldu

Sivas’ta 2020 yılını ‘Üretim ve İstihdam Yılı’ ilan ettiklerini ifade eden Vali Salih Ayhan, “Bir yıl önce tam da bugün temelini attığımız tesisimiz, Sivas’a hayırlı olsun. I. OSB’de 7 bin kişi çalışırken salgına rağmen bu sayı 9 bine ulaştı.  Gelişen ve büyüyen OSB’ye SİVTAŞ’da ayrı bir değer katıyor.” dedi.

Tesisin Sivas’a ve çiftçilere hayırlı olmasını dileyen Vali Salih Ayhan, “1. OSB büyümeye, gelişmeye devam ediyor. Birçok yatırımcıya yer tahsisi yaptık. Cumhuriyet’in 100’üncü yılına doğru ‘100 Üretim ve İstihdam Kapısı’ hedefi doğrultusunda şehrimiz daha çok üreten, daha çok istihdam yapan bir il olacak.  SİVTAŞ gibi önemli tesislerimiz özel sektörün önünü açacak, alt yapısına katkı sağlayacak. SİVTAŞ’ta tarım sektörünün lokomotifi haline gelecek ve çiftçimize cesaret verecek, güvenli limanları olacak.” diye konuştu

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA