SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Rektör Yıldız Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bu biyografi 28 Ekim 2020 - 20:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rektör Yıldız Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Prof. Dr. Yıldız, mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Cumhuriyetimizin 97. yıldönümünü millet olarak büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

Türk milletinin tüm dünyaya kendi geleceğini belirleme iradesinden asla ödün vermeyeceğini ilan ettiği Kurtuluş Savaşı’nın ardından kurulan Cumhuriyet; milletimizin bağımsızlığına sahip çıktığının en önemli göstergesidir. Tüm yokluğa ve imkânsızlıklara rağmen haklı mücadelesinden örnek bir zaferle çıkan Türk milleti, bağımsız ve güçlü bir devlet kurmayı yeniden başarmıştır.

Sivas Kongresinde alınan kararlar Cumhuriyete giden yolda bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün en önemli nişaneleri olarak şerefli tarihimizin sayfaları arasında yer almaktadır. Bizlere düşen görev, Türkiye Cumhuriyeti’ni emin ve güçlü adımlarla daha güzel bir geleceğe taşımaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu toprakları müdafaa uğruna şehit olan mübarek şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA