SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

CHP’li Karasu’dan 29 Ekim mesajı

Bu biyografi 28 Ekim 2020 - 20:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP’li Karasu’dan 29 Ekim mesajı

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Karasu mesajında, ‘’Türk halkı 97 yıl önce, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde emperyalizme karşı kazanılan zaferin ardından bu topraklarda bir Cumhuriyet kurmayı başardı’’ dedi.

Karasu, cumhuriyetin ardı ardına gelen devrimlerle esas anlamını kazandığını sanayide, tarımda ve toplumsal yaşamda atılan adımlarla cumhuriyetin geliştiğini söyledi. Karasu, ‘’1923 yılında kurulan cumhuriyetimiz, esas anlamını kuruluşundan sonra gelen atılım ve yeniliklerle kazanmış, genç Türkiye Cumhuriyeti üreten, çalışan, iktisadi ve idari olarak özgür bir ülke konumuna gelmiştir. 10 yılda 15 milyon genç yetiştirerek, ülkeyi demir ağlarla örerek ve sanayi hamlesiyle birlikte üretimde ve sosyal politikalarda cumhuriyet anlam kazanmış ve ilerlemiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Uçurumun kenarında yıkık bir ülke. Türlü düşmanlarla kanlı boğuşmalar. Ondan sonra, içerde ve dışarda saygı ile tanınan yeni vatan, yeni devlet. Ve bunları başarmak için aralıksız devrimler. İşte Türk Genel Devrimi’’ sözleriyle açıklamış olduğu üzere Türkiye Cumhuriyeti büyük fedakarlıkların ardından dünyanın her tarafında saygı ile tanınan bir devlet haline gelmiştir’’ ifadelerini kullandı.

‘BU MİRASA SAHİP ÇIKACAĞIZ’

‘’Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük miras cumhuriyettir’’ diyen Karasu, ‘’Yokluklar içinde büyük fedakarlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmak, her koşulda ve şartta bu mirasa sahip çıkmak bizlerin en temel görevidir’’ ifadelerini kullandı.

Karasu mesajına şöyle son verdi:

‘’Ulusumuzun en büyük bayramı olan Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi şükranla anıyorum.’’

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA