SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Oda Başkanları muhtarlar ile bir araya geldi

Bu biyografi 26 Ekim 2020 - 10:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Oda Başkanları muhtarlar ile bir araya geldi

Sivas’ta esnaf odalarının başkanları, muhtarlar günü etkinliği kapsamında mahalle muhtarlarıyla yemekte bir araya geldi.

Programa Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Levent Olgun, Sivas Tesviyeciler Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil , Sivas Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker, Sivas Pazarcılar Odası Başkanı Adem Argın, Sivas Marangozlar Esnaf Odası Başkanı Rafet Raif Aydın, Sivas Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Yıldız,  Hafik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Burhan Koçak. Sivas Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odası Başkan Vekili Serkan Akgül katıldı.

BELEDİYENİN KILCAL DAMARLARI

Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Levent Olgun muhtarların gününü kutladı.

Olgun, konuşmasında, belediyenin yönetim omurgasının kılcal damarlarını temsil eden muhtarların, dev idari yapılanmada stratejik bir konuma sahip olduklarını belirtti. Muhtarlarımızla birlikte ortak akılla Sivas’a ve Sivaslı hemşerilerimize hizmet etmekten dolayı büyük onur ve mutluluk duyduklarını söyledi.

MUHTARLARIMIZ, DEMOKRASİ ZİNCİRİNİN İLK HALKASINI OLUŞTURMAKTADIR

Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil de programda yaptığı konuşmada muhtarların demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturduğunu ifade ederek   “Muhtarlarımız köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla olan ilişkilerinde etkin bir rol üstleniyor. Vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerinin birinci derecede muhatabı. İhtiyaçların ilgili kurum ve kuruluşlara iletilmesinde ve sorunların çözümünde yerel yönetimler ve vatandaşlar arasında irtibatı sağlayarak köprü vazifesi görüyorlar. Sivas’ın  en önemli sivil toplum kuruluşları olarak muhtarlarımız için düzenlenen etkinliğe katılan tüm muhtarlara esnafımız adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sivas Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Arslan, anlamlı günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan başkanlara teşekkür etti.

Arslan, “Bize bu değerli günümüzde değer veren esnafımıza ve  değerli yöneticilerine sonsuz teşekkürler. Biz birlikte olduğumuz sürece güçlüyüz” ifadelerini kullandı.

Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil günün anısına Sivas Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Arslan plaket takdim etti.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA