SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Başarılı bir proje basitleştirilmeye çalışılıyor”

Bu biyografi 24 Ekim 2020 - 11:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Başarılı bir proje basitleştirilmeye çalışılıyor”

Cumhuriyet Üniversitesi de bilimsel araştırmalar için ayrılan kaynak ile mutfak araç gereci aldı yönünde gündeme düşen habere istinaden Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü yapılan haber ile ilgili açıklama yayınladı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü, “Çatal-kaşık veya düdüklü tencere alımı” şeklinde haber yapılarak sonuçları itibarıyla başarılı bir projenin basitleştirilmeye çalışılması akademisyenlerimizi ve aşçılık mesleğini en iyi şekilde öğrenmeye çalışan öğrencilerimizi derinden üzmüştür.” ifadelerine yer verdi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yazılı olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

KAMUOYU DUYURUSU

Bazı basın-yayın organları ve sosyal medya ortamlarında 2019 Yılı Sayıştay Denetim Raporu’na dayanarak Üniversite özel bütçesinden gideri karşılanarak alınması gereken ve genel idare hizmetlerine mahsus olduğu değerlendirilen mal ve hizmetin, bilimsel araştırma projeleri için ayrılan kaynaklar kullanılarak alındığı şeklinde haberler yayımlanmıştır.

Habere konu olan proje ile Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü tarafından öğrencilerin teorik derslerin yanı sıra uygulamalı derslerini de görebilecekleri ve bilimsel çalışmalar gerçekleştirebilecekleri; öğretim üyelerinin de birtakım proje ve yayınlarla çıktılara ulaşabilecekleri tam donanımlı bir mutfak kurulmuştur.

Bu proje sayesinde daha önce mutfağı bulunmayan ve öğrencilerin sadece teorik olarak eğitimlerini sürdürdükleri Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünde öğrencilerimiz uygulamalı eğitim imkânına da kavuşmuşlar, bunun sonucunda da Üniversitemiz gastronomi alanında gerçekleştirilen ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceler kazanmıştır. Ayrıca ilgili fakültemizdeki öğretim üyeleri de bu mutfaktan yararlanarak gerçekleştirdikleri çalışmalarla bilimsel yayınlar yapma imkânı elde etmişlerdir.

Yukarıdaki açıklamalardan da anlaşılacağı üzere haberlere konu olan proje, Üniversitemizin hem bilimsel hem de eğitim kalitesini artırmaya yöneliktir. “Çatal-kaşık veya düdüklü tencere alımı” şeklinde haber yapılarak sonuçları itibarıyla başarılı bir projenin basitleştirilmeye çalışılması özellikle bu mutfak sayesinde bilimsel çalışmalar yapacak olan akademisyenlerimizi ve aşçılık mesleğini en iyi şekilde öğrenmeye çalışan öğrencilerimizi derinden üzmüştür.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA