SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Meslek liseleri daha iyi yerlere gelecek”

Bu biyografi 22 Ekim 2020 - 21:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığınca yurt genelinde hayata geçirilen ‘Mesleki Eğitimde 1000 Okul’ projesi bilgilendirme toplantısı ilimizde de gerçekleştirildi.

Toplantıya Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şube Müdürü Ayhan Bülbül, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve projede yer alacak 11 okulun müdürleri katıldı.

Proje ile Meslekî ve Teknik Anadolu Liselerinden belirli kriterlere göre seçilen 1000 okula kapsamlı destek sağlanacak. 618 bin öğrencinin eğitim aldığı 81 ilimizde belirlenen 1000 okulun tamamına zaman içerisinde kütüphane kurulacak ve spor alanları oluşturulacak. Bu okullarda okuyan öğrencilere, Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında temel becerilerde destek eğitim hizmeti sunulacak. Bu kapsamda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü bu okullara destek paketleri hazırlayacak.

Proje kapsamında tüm öğrencilere ilk yardım eğitimi verileceğini ve isteyenlere yüzme öğretileceğini ifade eden Savaşçı, proje kapsamında öğrenciler için müze ve ören yerleri ziyaretleri düzenlenerek, bu okullarımızda düzenli olarak kariyer günleri etkinlikleriyle eğitim, sanayi ve endüstri, bilim, kültür ve sanat gibi alanlarda önde gelen başarılı insanlarla öğrencilerin buluşması sağlanacak. İnşallah yapılacak projeler ve yatırımlar ile meslek liselerimiz ülkemizde daha iyi yerlere gelecektir, dedi.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA