SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Yürüyüş yaptılar Fidematik ile fidan diktiler

Bu biyografi 18 Ekim 2020 - 19:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Doğaseverler Çamlıbel ormanlarında yürüyüş yaparak burada fidematik ile toprağa fidan dikimi gerçekleştirdiler.

Mavi Kelebekler Doğa Yürüyüş Grubu, Eğitimde Diriliş Derneği ve Yıldızeli Kaymakamlığı birlikte sonbaharın renkleri adlı doğa yürüyüşü faaliyeti düzenlediler.

Mavi Kelebekler Doğa Yürüyüş Grubu, Eğitimde Diriliş Derneği ile Yıldızeli Kaymakamlığı birlikte Doğa yürüyüş faaliyeti, Yıldızeli İlçe merkezinde bulunan Osmanlı Dönemine ait tarihi eserlerden biri olan “Kemankeş Kara Mustafa Paşa Cami’ni” ziyaret ile başladı. Cami imamı tarafından Yıldızeli ilçesinin tarihi, Kemankeş Kara Mustafa Paşanın hayatı ve Cami’nin özellikleri ile ilgili bilgiler verildi.

Tarihi cami ziyaretinin ardından grup İlçe Gençlik Merkezine geçerek, merkezin bahçesine Meşe palamut ekimi gerçekleştirdiler.

Yürütüşte fidematik ile toprağa fidan diken Yıldızeli Kaymakamı Furkan Atalık, “Sivas ve ilçeleri çok güzel ama Yıldızeli ilçemiz sonbaharda bir başka güzel oluyor. Geçtiğimiz haftalarda, Hatay’da çıkarılan orman yangınını lanetliyoruz. Bizde bundan dolayı Mavi Kelebekler Doğa Yürüyüş Grubu ve Eğitimde Diriliş Derneğini Yıldızeli Kaymakamlığı olarak ortak bir yürüyüş düzenledik. Bir farkındalık oluşturarak fidan dikmek istedik. Her yaş grubundan vatandaşlarımız ile birlikte bu yürüyüşü gerçekleştirdik. Ormanlarımızı koruyalım. Gelecek kuşaklara daha yeşil bir dünya bırakalım. Yürüyüşe katılan herkese de teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Grup sorumlusu Necmettin Özgün burada yaptığı konuşmada; “Kahraman asker ve polisimiz karşısında yok olma noktasına gelen bebek katillerinin acizliklerini kamufle edebilmek için ferayan içerisinde olduklarını, ne yapacaklarını şaşırmış halde olduklarını, kuduz köpek gibi her şeye saldırır hale geldiklerini, gözleri dönmüş halde doğaya dahi saldırmaya başladıklarını söyleyerek, yanan ağaçlarla birlikte diğer canlıların da yandığını onlarla birlikte bizim de yüreklerimizin yandığını ifade ederek, Meşe Palamutlarının hem şehrimize fayda olması hem de Hatay’daki vahşiliğe bir cevap olması için dikildiğini söyleyerek, tüm grubumuzla PKK’yı lanetliyoruz.” şeklinde ifade etti.

Mavi Kelebekler Doğa Yürüyüş Grubu, Eğitimde Diriliş Derneği ile Yıldızeli Kaymakamlığı birlikte Doğa yürüyüş yapan grup üyeleri Sivas-Tokat il sınırını oluşturan Çamlıbel Geçidine hareket ettiler. Burada Yıldızeli Kaymakamı Furkan Atalık, İlçe Emniyet Müdürü İlyas Billay, İlçe Jandarma Komutan Vekili Ercüment Uyan, İlçe Gençlik Spor Müdürü Arif Kama, İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Fatih Yoğurtçu’nun da katılımıyla Çamlıbel Ormanı Doğa yürüyüşünü gerçekleştirdiler.

Tokat istikametine doğru yaklaşık 6.5 km yürüyen Doğaseverler faaliyetten dolayı çok memnun olduklarını belirterek Yıldızeli Kaymakamı Furkan Atalık ve ekibine teşekkür ettiler.

 

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA