SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Talimat yerine getirildi

Bu biyografi 16 Ekim 2020 - 3:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Salih Ayhan’ın, yeni ders yılı başlamasına rağmen okul yerine tarlaya giderek patates toplayan öğrencilerin, eğitimden geri kalmamaları için verdiği talimat yerine getirildi. Tarlaya kurulan çadırda İl Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen öğretmen tarafından eğitim başlandı.

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın, yeni ders yılı başlamasına rağmen okul yerine tarlaya giderek patates toplayan öğrencilerin, eğitimden geri kalmamaları için verdiği talimat yerine getirildi. Öğrencilerin yaşadığı çadırların yakınına AFAD İl Müdürlüğü tarafından kurulan çadırda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen öğretmen tarafından eğitim başlatıldı.

Sivas Valisi Salih Ayhan, geçtiğimiz Pazartesi günü merkeze bağlı Aşağıyıldızlı köyüne giderek, “Üreten Çiftçi Gelişen Sivas” projesi kapsamında 53 dönüm arazide İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen patates hasat programına katılmıştı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden Sivas’a patates hasadına gelen tarım işçilerinin çocukları ile de yakından ilgilenen Vali Salih Ayhan, çocukların eğitim alamadıklarını öğrenince İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’yı arayarak talimat vermişti.

Vali Ayhan’ın talimatları üzerine Salı günü AFAD İl Müdürlüğü tarafından ailelerin yaşadığı bölgenin yakınına çadır kuruldu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da çadırların içini sınıf ortamında hazırlandı. Öğrenciler, bugün çadırda ders başı yaptı. Mutlulukları gözlerinden okunan öğrenciler, Vali Salih Ayhan’a teşekkür etti.

Öğrencilerden lise 1 öğrencisi Suna Karataş (13) Vali Salih Ayhan’a böyle bir imkân sağladığı için teşekkür ederek, “Ailemizle birlikte tarlada çalışıyoruz. Tarlada çalışırken Vali amcamız geldi. Bize okumak isteyip istemediğimizi sordu. Bizde okumak istediğimizi söyledik. Derslerimizden geri kalıyorduk. Bunun için çok sevindik. Vali amcamıza çok teşekkür ediyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Sınıf ortamını çok özlemiştik. Öğretmenlerimizi, okulumuzu, arkadaşlarımızla geçirdiğimiz vakitleri çok özlemiştik. Vali amcamız bize bu ortamı sağladı. Biz de kendisine çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

-Hiçbir Öğrencimiz Eğitimden Eksik Kalmayacaktır

Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Şube Müdürü Hülya Bozbıyık ise “Valimiz Salih Ayhan’ın mevsimlik tarım işçilerini ziyareti sırasında bu öğrencilerimizle karşılaşmıştır. Hiçbir öğrencimizin eğitimden uzak kalmaması adına İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze mobil okul uygulaması talimatı vermiştir. İlk uygulamamız Aşağıyıldızlı köyünde başladı. İl genelinde bu uygulamamız devam edecek. Hiçbir öğrencimiz eğitimden eksik kalmayacaktır. Uygulamamız aynı şekilde ilçelerimizde de başlatıldı. Kangal ilçemizde de şuan itibariyle başladı. Öğrencilerimiz eğitimden uzak kaldığı için çok mutsuzlardı. Şuan mutlulukları gözlerinden okunuyor. Vali amcalarına çok teşekkür ediyorlar. Bizde Sayın Valimize onlara bu imkânı sağladığı için çok teşekkür ediyoruz. Burada ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde öğrencilerimiz var. Bunlara ayrı ayrı öğretmenlerimiz gelerek eğitim verecek. Öğrencilerimiz gurup gurup derse alınacak. Burada toplam 23 öğrencimiz var. Hepsine eğitim vereceğiz.” dedi.

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA