SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

BAŞKAN KÖKSAL,“SGK ESNAFIMIZA YARDIMCI OLUYOR”

Bu biyografi 16 Ekim 2020 - 4:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Kadir Boztepe Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimizi ziyaret etti.

SGK şefi Lokman Karacalar ve Sosyal Güvenlik Denetmeni Miyase Uslu ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret eden SGK İl Müdürü  Kadir Boztepe, esnafın sorunları hakkında istişarede bulundu.

Pandemi sürecinde her zaman esnaf ve sanatkarlara yardımcı olmaya çalıştıklarını, bu doğrultuda bilgilendirmeler yaparak, mağduriyetlerin asgariye indirilmesine gayret gösterdiklerini dile getiren Boztepe, “Esnaf ve Sanatkarlarımız zor bir süreçten geçiyor. Kurum olarak bu süreçte sosyal güvence başta olmak üzere sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz. Birliğe bağlı odalarımızı tek tek ziyaretler yaparak istişareler yaptık. Birlik Başkanımızla da sürekli görüş alışverişinde bulunuyoruz. SGK olarak ziyaretlerimiz ve bilgilendirmelerimiz devam edecek. Başkanımıza esnafın sorunlarıyla ilgilendiği için teşekkür ediyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti kaydeden Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, Sosyal Güvenlik Kurumumun kapılarının her zaman esnafa açık olduğunu, kurum çalışanlarının da esnafın sorunlarıyla yakından ilgilendiğini belirterek, “Sosyal Güvenlik Kurumumuz yasalar çerçevesinde her zaman esnafımıza yardımcı oluyor. Kurum müdürümüzle de sürekli istişare halindeyiz. Müdürümüzün Birliğimizi ve odalarımızı ziyaret ederek istişarede bulunmasından ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

COVİD-19 salgınından esnaf ve sanatkarların çok etkilendiğini, mağdur olduğunu, evine ekmek götürmekte ve giderlerini karşılamakta zorlandığını kaydeden Sesob Başkanı Köksal, eğlence yerleri, kahvehaneler, halk otobüsü işletmeleri, servisçiler, kırtasiyeciler ve kantincilerin yaklaşık 8 aydır iş yapamadığını, almış oldukları kredileri ödeyemediğini belirterek, hükümetin esnafa desteğinin devam etmesini temenni etti.

Sesob Başkanı Köksal ziyaret anısına il müdürü Boztepeye,  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından hazırlanan “ Osmanlı Döneminde Sivas’ta Ahilik ve Esnaf Teşkilatı” kitabını hediye etti.

 

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA