SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Emlakçılık dijitalleşti

Bu biyografi 12 Ekim 2020 - 9:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Koronavirüs nedeniyle emlakçılık da dijitalleşti

Pandemi nedeniyle emlakçılık sektörünün de kabuk değiştirdiğini ifade eden Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır; “Müşterilerin evlerindeyken danışmanların daire içerisinde sunumlar yapması, tapu dairelerine gidilmeden web tapu uygulamasından tapu işlemlerinin yapılabilmesi gibi uygulamalarla dijitalin hayatımıza girmesi bizlerin de bakış açısını değiştirdi” dedi.

Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır; pandemi süreciyle beraber emlak sektöründe teknolojik alt yapı ve dijital değişimin önünün açıldığını söyledi.

Video, drone veya 360 derece sanal turlar ile gayrimenkul çekimleri gerçekleştirilerek yatırım yapmak isteyenlere sunulduğunu söyleyen Başkan Çayır, “Müşterilerin evlerindeyken danışmanların daire içerisinde sunumlar yapması, tapu dairelerine gidilmeden web tapu uygulamasından tapu işlemlerinin yapılabilmesi gibi uygulamalarla dijitalin hayatımıza girmesi bizlerin de bakış açısını değiştirdi” dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle geniş balkonlu ve bahçeli dairelere ilginin arttığını kaydeden Çayır, “Eskiden şehir merkezinde yüksek rezidanslar, mega projeler tercih edilirken artık şehrin dışında, daha küçük ölçekli projeler isteniyor.  Yeşil alan, yürüyüş yolları her zaman sorulurdu ama artık bunların önemi daha çok arttı. Müstakil bahçeli evlere kaçış var” şeklinde konuştu.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA