SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Meclis, Ekim Ayı Toplantılarını Tamamladı

Bu biyografi 10 Ekim 2020 - 0:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Sivas İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantıları sona erdi. İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş başkanlığında gerçekleştirilen toplantılar tamamlandı.

Son oturuma konuk olarak katılan Genel Sekreter Vekili Mevlüt Soysal meclis üyeleri tarafınca yöneltilen soruları cevapladı. Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Burak Caner ise Yol İnceleme Komisyonu tarafından meclise sunulan yapım ve onarılması gerekli olan yol hatları hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Ekim ayı oturumlarında birçok gündem maddesi, il genel meclisi üyeleri tarafından görüşüldü. Meclis divan kâtipleri tarafından Eylül Ayı oturumunun karar özetlerinin okunmasıyla başlayan toplantılarda; meclis gündeminde yer alan konular tek tek görüşülerek karara bağlandı.

İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantılarında, Tarım ve Orman Komisyonuna, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna, Eğitim Kültür Sosyal Hizmetler Komisyonuna, Çevre ve Sağlık Komisyonuna, Gençlik ve Spor Komisyonuna, Araştırma ve İnceleme Komisyonuna ve Sanayi Ticaret ve Turizm Komisyonuna havale edilen konuları görüşerek karara bağlandı.

İl Özel İdaresi 2020 yılı Bütçesinin ihtiyaç duyulan tertipleri arasında ödenek aktarımı yapılmasına, İl Özel İdaresi Köy yolları Yol Ağı Komisyonunca köy yolarına ilişkin olarak hazırlanan raporun kabulüne ve raporda belirtildiği üzere uygulama yapılmasına karar verildi.

Ekim ayı meclis toplantıları, grup başkanları ve meclis üyelerinin dilek ve temennileri ile sona erdi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA