SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“TALEPLER İLGİLİ MERCİLERCE GÖZ ARDI EDİLİYOR”

Bu biyografi 08 Ekim 2020 - 17:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İnce, “Bir şehrin tamamını ilgilendiren konuların sadece belirli kesimlerin gayretine bırakılması, taleplerin ilgili mercilerce göz ardı edilmesine sebep olmaktadır.” dedi.

DEVA Partisi Sivas İl Kurucusu ve İl Başkanı Mimar Serdar İnce içinde bulunduğumuz süreç ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

İnce, geçmiş aylardan bugüne kadar Sivas’ın birçok sorun ve gündem konularını yaptığı basın açıklamasa ile kamuoyuna taşıdı.

DEVA Partisi Sivas İl Başkanı Mimar Serdar İnce, yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti.

“Bilindiği üzere tüm dünyayı saran Covid-19 salgını dolayısı ile zor günler geçirmekteyiz.

Gerek sağlık gerek yarattığı sosyo ekonomik etkiler, bizim gibi Anadolu şehirlerini diğer şehirlere nazaran daha çok etkilemiştir. Anadolu şehirleri içerisinde, ülkemizin en önemli kavşak noktalarından birinde bulunan Sivas, ne yazık ki coğrafi konumunun getirdiği sosyo ekonomik değerlerden hak ettiği gibi faydalanamamıştır.

Devletimizin gelişmekte olan şehirlere teşvik amaçlı vermiş olduğu birçok destek bulunmaktadır. Özellikle yatırım noktasında cazibe iller tespit edilmiş ve kapsamları belirlenmiştir. Komşu şehirlerimiz den ekonomik anlamda bizden çok daha fazla gelişmiş olan Malatya, teşviklerden 6. Bölge imkanından faydalanırken Sivas 4. Bölgede kalmıştır.

Kenevir ekimi noktasında Sivas’ın çevre illerinin tamamına yakını Kenevir ekimi izni alırken Sivas bu teşvikin dışında bırakılmıştır.

Cazibe Merkezleri Destekleme Programı kapsamında da geçtiğimiz günlerde Malatya’nın da içinde olduğu 23 il sayısı Kilis ili eklenerek teşvik alan il sayısı 24 e çıkarılmıştır.

Sağlık alanında ise çevre ilimiz Yozgat Şehir Hastanesi statüsünde modern çağdaş bir hastaneye kavuşurken, şehrimize 80 li yıllarda yapılan ve ne gerekçe ile kapatıldığı anlaşılamayan SSK hastanesi tekrar açılarak halkımıza müjde olarak sunulmuştur. Yıkılan Numune Hastanesinin ne amaçla yıkıldığı anlaşılamamıştır. Covid-19 sürecinde yıkılan hastanenin kıymeti bir kez daha halkımızca görülmüştür.

2008 Yılında inşaatına başlayan, Ankara-Sivas Hızlı Tren hattı tam bir muammaya dönüşmüştür. En son Cumhurbaşkanımız tarafından şehrimizde, Bayramda açılacağı müjdesi verilen hattın açılışı yıl sonuna kaydırılmıştır. Gelinen süreçte de yıl sonunda da açılacağı muallaktır.

Bir Tv programında Sivas Milletvekilimizin “Tüm Sivaslılar Yozgat sınırında set dursa, biz bu yatırımı istemiyoruz dese de bu tren Sivas a gelecektir.” Şeklindeki talihsiz beyanı da biz Sivas lıları derinden üzmüştür. Sivas halkı büyük heyecanla yıllarca bu trenin gelmesini beklemiş, her türlü desteği vermiştir.

Her seçim döneminde Sivas Halkının büyük teveccühü ile iktidara destek olması ne yazık ki karşılığını bulamamıştır.

Her seçim döneminde seçim meydanlarında Sivas Halkına verilen sözler tutulmamış, Sivas lı vekillerimizce de konu ısrarla ilgili kurumlarda takip edilmemiştir.

Gelinen noktada amacımız Sivas halkı olarak, bizden ekonomik olarak çok ilerde olan illerin aldığı teşviklerin Sivas halkına da söz verildiği şekilde verilmesidir.

Teşviklerin alınması noktasında emek sarf eden, kendilerine sözler verilen STK Başkanlarımızdan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Eken, Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir hastaoğlu’na ve diğer Başkanlarımıza desteğimiz sonsuzdur.

Ancak gelinen noktada çevre illere bakıldığında, teşviklerin alınmasında STK temsilcilerinin katkısı yanında, o bölge halkının istemesi, arzulaması ve verilen sözlerin takip edilmesi noktasında baskısı büyük önem arz etmektedir.

Bir şehrin tamamını ilgilendiren konuların sadece belirli kesimlerin gayretine bırakılması, taleplerin ilgili mercilerce göz ardı edilmesine sebep olmaktadır.

Bu yüzden gerek Sivas dışında gerekse Sivas ta yaşayan tüm halkımızın konuya sahip çıkması elzemdir. Her türlü platformda başta sosyal medya kanallarında tüm halkımızın verilen sözlerin takipçisi olması bir gerekliliktir.

Başta Milli Savunma Komisyonu Başkanımız Sayın İsmet Yılmaz olmak üzere, tüm Ak Partili vekillerimiz, MHP milletvekilimiz Sayın Ahmet Özyürek ve CHP Milletvekilimiz Sayın Ulaş Karasu’yu verilen sözlerin bir an önce hayata geçirilmesi noktasında Sivas Halkı olarak motive etmemiz gerekmektedir.

Bu basın açıklaması ile amacımız; her geçen gün göç veren, birçok kurumu kapatılarak ekonomik girdileri küçülen bir Sivas değil, Tarihi ve kültürel geçmişi olan Sivas’ın ve Sivas Halkının hak ettiği değeri bulmasıdır. Bu anlamda Sivas lı hemşerilerimizin şehrimizi ilgilendiren konularda birlik içinde hareket etmesi ve verilen sözlerin takipçisi olması gerekmektedir.

DEVA Partisi Sivas Teşkilatı olarak şehrimizin sorunlarının takipçisi olacağımız beyan eder, tüm hemşerilerimize saygımızı sunarız.” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA