SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Sivas’ta çiftçilerin dolu zararları karşılanmadı”

Bu biyografi 07 Ekim 2020 - 0:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karasu: Sivas’ta çiftçilerin dolu zararları karşılanmadı

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas’ta çiftçilerin dolu afeti nedeniyle uğradığı zararın karşılanmadığını belirtti.

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Karasu, Sivas’ın Ulaş ilçesine bağlı Çevirme, Acıyurt, Kurtoğlu ve Kangal ilçesine bağlı Havuz, Mısırören, Örencik, Humarlı, Hamal ve Yaylacık köylerinde geçtiğimiz Ağustos ayında dolu yağışı nedeniyle 30 bin dönümlük arazinin zarar gördüğünü belirtti.

Çiftçilerin büyük bir mağduriyet yaşadığını söyleyen Karasu, ‘’Aradan geçen zamanda çiftçilerimizin uğradığı zararı karşılama sözü verilmiş olsa da henüz bir gelişme yaşanmamıştır’’ ifadelerini kullandı.

Zararların karşılanmamasından dolayı, çiftçilerin tarlasını ekecek maddi imkanı bulamadığını kaydeden Karasu, ‘’Çiftçilerimiz arasında sigortalı-sigortasız ayrımı yapılarak yaşanılan mağduriyet bir kat daha artırılıyor. Vakit kaybetmeden ödemeler yapılmalı’’ dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’na seslenen Karasu sözlerini şöyle bitirdi:

‘’Buradan, Tarım ve Orman Bakanlığı’nı çiftçilerimiz arasında ayrım gözetmeden dolu zararını karşılamaya ve yaşanılan mağduriyeti bir an önce gidermeye davet ediyorum.’’

 

 

 

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA