SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Mesleki eğitim önemli”

Bu biyografi 07 Ekim 2020 - 11:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Ayhan, “Mesleki eğitim, ülkemizin kalkınmasında büyük önem arz etmektedir. Ülkemizin en kıymetli hazinesi olan gençlerimizin her alanda başarılı olacağına inanıyorum.” dedi.

Vali Salih Ayhan ve Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Atölyelerde Uygulama Eğitimlerine Başlayan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerini Ziyaret Etti.

Vali Salih Ayhan, Vali Yardımcısı Çağlar Partal ve Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ile birlikte Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

İlk ziyaretini Necip Fazıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine gerçekleştiren Valimiz Salih Ayhan, atölyelerdeki uygulama eğitimlerine başlayan öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti. Uzun bir aradan sonra yeniden okulla buluşan öğrencilere duygularını soran Ayhan, okulu çok özlediklerini belirten öğrencilere, maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen konusunda önemli uyarılarda bulundu. Yüz yüze eğitimin tüm kademelerde başlaması ve devam etmesi için bu hususların büyük önem taşıdığını belirten Ayhan, öğrencilere kitap hediye ederek başarılar diledi. Ayhan, okulun EBA Destek Noktasında online eğitim alan bir öğrenciyle de sohbet etti. Ayhan, bir süre canlı derse katılarak, öğrencilere başarılar diledi.

Vali Ayhan ve Savaşçı, daha sonra okulun maske üretim atölyesini ziyaret etti. Ayhan, Okul Müdürü Ahmet Koçtan, üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Vali Salih Ayhan, Vali Yardımcısı Çağlar Partal ve Milli Eğitim Müdürü  Ebubekir Sıddık Savaşçı, buradaki incelemelerinin ardından Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Uygulama eğitimlerinin verildiği atölyelerde öğrencilerle bir araya gelen Ayhan, öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti. Öğrencilere kitap hediye ederek başarılar dileyen Valimiz Ayhan, Sivas Valiliğince bastırılan “Milli Mücadelede Sivas 108 Gün” kitabını hediye etti.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA