SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Borçlar kapıya dayandı”

Bu biyografi 07 Ekim 2020 - 12:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Demirgil, “Ertelenen borçlar kapıya dayandı. Esnaf müjde bekliyor.” dedi.

Sosyal Güvenlik Kurulu Sivas İl Müdürü Kadir Boztepe, Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil’i makamında ziyaret etti.

Başkan Hakan Demirgil, hükümetin vergi ve prim borçlarına yönelik yapılandırma müjdesini merakla beklediklerini söyledi.

Pandemi nedeniyle ertelenen borçlarda ödeme dönemi kapıya dayandı. AK Parti ekonomi kurmayları tarafından yakından takip edilen konu, hükümetin de gündeminde.

Bu çerçevede milyonları rahatlatacak düzenlemede sona gelindi. Borç ertelemesinin yanı sıra yeni bir yapılandırma olacak. Vergi ve prim borçları uzun vadeye yayılacak bu kapsamda borçların anaparası ödenecek, gecikme faizi ve cezaların bir bölümü silinecek.

Önceki yapılandırma şartlarını ihlal edenlere yeni bir fırsat verilecek.

Milyonların merakla beklediği düzenleme kısa sürede Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gelecek.

Ankara’da milyonların beklediği paketle ilgili geriye sayım sürüyor. Düzenlemeyle ilgili gelişmeler Sivas’ta da yakından takip ediliyor.

Sosyal Sigortalar Kurumu İl Müdürü Kadir Boztepe, müjde bekleyen Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette Meclis’teki hazırlığın yanı sıra esnafın sorunları ele alındı. İl Müdürü Boztepe, SSK ödemelerinin ertelenmesi noktasında bilgi verdi pandemi sürecinde devlet her zaman esnaf ve sanatkarın yanında olduğunu ifade etti.

Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil de nazik ziyareti nedeniyle SGK İl Müdürü Kadir Boztepe’ye teşekkür etti.

“Yeni düzenlemeyi esnafımız umutla bekliyor. Sayın Müdürümüzün ifade ettiği gibi devletimiz her zaman esnafımızın yanında olmuştur. Umutla beklediğimiz düzenlemenin bir an önce Meclis’e sevk edilmesini ve esnafımıza can suyu vermesini temenni ediyoruz ”dedi.

Başkan Hakan Demirgil ziyaret anısına Boztepe’ye plaket hediye etti.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA