SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

 “ORGANİZEDE YERİMİZ KALMADI”

Bu biyografi 06 Ekim 2020 - 11:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Eken, “Sivas Birinci Organize Sanayide yerimiz kalmadı, 5-6 tane parselimiz kaldı.” dedi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen İstişare ve Değerlendirme Toplantısına katıldı.

Toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile oda başkanları katıldı.

Sivas ve iş dünyasının sorun ve sıkıntılarını Bakan Varank’a ileten Başkan Eken, Demirağ Organize Sanayi Bölgesinin altyapısının hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi için gerekli olan ödeneğin tamamının gönderilmesini talep etti.

“ALTYAPISININ HIZLI BİR ŞEKİLDE TAMAMLANMASINI İSTİYORUZ”

Sivas 1. OSB’de yer kalmadığının altını çizen Başkan Eken, “Sayın Bakanım,  Sivas Birinci Organize Sanayide yerimiz kalmadı, 5-6 tane parselimiz kaldı. Sivas’ta işsiz sayımız 40-50 bin civarında. Demirağ OSB’nin 2018 yılında yapılmış alt yapı ihalesi 2020 yılı sonunda bitmesi lazımdı. 2020 yılı sonunda bitmesi içinde bütçe lazım. Şuana kadar 94 milyon TL altyapı bedelinin sadece 4 milyon lirası gönderilmiş. Bu altyapının bitmesi lazım. Sizinle de öyle konuşmuştuk zaten altyapı bitsin kararnameyi Cumhurbaşkanımız imzalayacak diye. Fakat ne altyapı ödeneğinin tamamı geldi, ne de imza atıldı. Yatırımcılarımız var 5-10 bin kişi istihdam sağlayacak. Hazırda bir yıldır bekletiyoruz ama onları tabiri caizse oyalıyoruz. Altyapı biter kararname imzalanırsa şehrimizde işsizlik bitecek ve Sivas hak ettiği yere gelecek.” şeklinde ifade etti.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA