SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

ŞENEL YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Bu biyografi 03 Ekim 2020 - 21:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Erdem Şenel Yeniden Veteriner Hekimleri Odası Başkanı seçildi.

Sivas Veteriner Hekimleri Odası Olağan Genel Kurulu ve Seçimi, pandemi gölgesinde 19-20.09.2020 tarihinde covid-19 tedbirleri alınarak gerçekleştirildi.

Mevcut başkan Erdem Şenel tek liste halinde gidilen seçimde güven tazeledi. Yapılan oylamayla odamıza kayıtlı veteriner hekimler, 2 (iki) yıl süreyle görev alacak yönetim kurulu, denetleme kurulu, haysiyet divanı ve konsey delegelerini belirledi.

Yönetim Kuruluna Erdem Şenel, Ahmet Koçak, Kadir Güçlü, Özcan Karataş ve Bahadır Ekren yeniden seçildi. Yönetim kurulu başkanı olarak seçilen Erdem Şenel, Veteriner hekimsiz sağlıklı gıda üretimi yapılamayacağını, günümüzde hayvanlardan insanlara geçebilen 200 ye yakın hastalık olduğunu bu nedenle insan sağlığını korumanın yolunun veteriner hekimlere gösterilen önemden geçeceğini, dünya ülkelerinin sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmak için bütçelerinden çok ciddi maddi kaynaklar aktardığını ifade etti. Ayrıca günümüzde halk sağlığı açısından önemli olan bulaşıcı hastalıkların yaklaşık % 25’ini zoonotik hastalıkların oluşturduğunu söyledi.

Tüm meslektaşlarımızla tam bir uyum ve anlayış içerisinde çalışıldığını, koruyucu hekimlik, hayvan sağlığı, hayvan refahı, veteriner halk sağlığı ve gıda güvenliğini sağlamak konusunda pandemi döneminde de özverili olarak çalıştıklarını ve bundan sonrada çalışacaklarını belirterek bu seçimin veteriner hekimi camiasına ve tüm paydaşlara hayırlı olmasını temenni etti.

 

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA