SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Ulusal Psikolojik Danışmanlar Günü”

Bu biyografi 30 Eylül 2020 - 22:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Sivas İl Temsilcisi Zekiye Bice Sirer ve Yönetim Kurulu, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’yı makamında ziyaret Etti.

Ülkemizde Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) hizmetlerinin 70 yılı aşkın bir geçmişi bulunmaktadır.  1950’li yıllarda kavram olarak Türk Eğitim Sistemine giren PDR hizmetleri, günümüzde Eğitim, Adalet, Sağlık, Endüstri ve birçok alanda çalışma alanı olarak bu alan günümüzde giderek te artmaktadır. Her yıl “30 Eylül” tarihinde “Ulusal Psikolojik Danışmanlar Günü” kutlatmakta. Yine her yıl Eylül ayının son haftası ise “Psikolojik Danışma ve Rehberlik Haftası” olarak kutlanmaktadır.

“Ulusal Psikolojik Danışmanlar Günü” nedeniyle Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Sivas İl Temsilcisi Zekiye Bice Sirer ve yönetim kurulu, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’yı ziyaret ederek yaptıkları çalışmaları paylaştı.

Bice, 30 Eylül Ulusal Psikolojik Danışmanlar Günü vesilesiyle gerçekleştirilen ziyarette Savaşçı’ya dernek faaliyetleri hakkında bilgi verirken, Savaşçı ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Bice ve yönetim kurulu üyeleri ile sohbet etti.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA