SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Kangren haline gelmiş sorunlar çözülmelidir”

Bu biyografi 30 Eylül 2020 - 12:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sağlık Bakanlığı tarafından 2004 yılından itibaren sağlık alanında birinci, ikinci ve üçüncü basamak sağlık kuruluşları için gündeme gelen ‘Döner Sermaye’ konusu Sivas Sağlık-Sen tarafından Numune Hastanesi bahçesinde basın duyurusu ile bir kez daha dile getirildi.
Döner sermaye konusu başta olmak üzere birçok noktada sorunların bilinmez ve görülmez olmadığını vurgulayan Sivas Sağlık-Sen Şube Başkanı Muhittin Musaoğlu, “Yıllardır konuştuğumuz döner sermaye adaletsizliği ve performans uygulamasında bir arpa boyu yol alınamadı.” şeklinde ifade etti.


Son zamanlarda sağlık çalışanların yükümlülüğünün artmasının yanı sıra sağlıkçılara şiddet girişimleri de medyadan gündeme geliyor. Sağlık çalışanlarının zorlu şartlar altında çalışması ile birlikte; sözleşmeli istihdam sağlanan çalışanlara kadro güvencesi verilmediği, çalışanların çocuklarına kreş imkânlarının çok görüldüğü, sağlık çalışanlarının yükünün artmasına rağmen haklarının tam olarak savunulmadığına değinen Musaoğlu “ Geç olmadan hata üzerine hata yapılmadan sağlık çalışanlarının sesi duyulmalı ve kangren haline gelmiş sorunlar çözülmelidir” ifadelerini kullandı.
Sorunların çözümleri için hangi yetkili ile konuşsalar kendilerine hak verildiği ama çözüm noktasında hassas hareket edilmediğini söyleyen Şube Başkanı Musaoğlu çözümsüzlüğün, adaletsizliğin, aşırı iş yükünün ve şiddetin sağlık çalışanlarının kaderi olamayacağını vurguladı.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA