SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Ek bir teşvik paketi çıkarılması gerekir”

Bu biyografi 23 Eylül 2020 - 21:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Hastaoğlu, “Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı ile Sivas’ta yapılan tarıma dayalı işletmelerin tam kapasite ile çalışabilmesi için ek bir teşvik paketi çıkarılmasını talep etti.

BAŞKAN HASTAOĞLU SİVAS’IN SORUNLARINI İÇANADOLU BÖLGE TOPLANTISINDA DİLE GETİRDİ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında Video Konferans Sistemi (VKS) aracılığıyla İç Anadolu Bölge toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ve İç Anadolu Bölgesi Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanları katıldı.
Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu’na Sivas’ta üyelerin yaşadıkları sıkıntıları iletti. Başkan Hastaoğlu; Sivas’ta tarım ve hayvancılık sektörüne önemli katkılar sağlayacak olan Kaba Yem ve Ot Borsası Projesi için Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı’nın desteğine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konunun Sayın Bakanlarımıza iletilmesi, – Mülkiyeti ölmüş kişiye ait olan intikali yapılamamış tarım arazileri Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kaydı yapılamadığından dolayı ne alan üzerinden nede üretilen ürün üzerinden destek alınamadığı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun İPARD desteği ve Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı ile Sivas’ta yapılan tarıma dayalı işletmelerin büyük bir kısmının işlevsel olmadığı, işlevsel olanların ise %50 kapasite ile çalıştığı, bu işletmelerin tam kapasite ile çalışabilmesi için ek bir teşvik paketi çıkarılması ve Sivas Demirağ OSB’nin özel teşvik kapsamına alınması konularını iletti.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA