SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Vatan Size Minnettardır!”

Bu biyografi 19 Eylül 2020 - 19:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Valisi Sayın Salih Ayhan’ın 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Ülkemizin ve milletimizin, bağımsız bir şekilde tarih sahnesinde yer alması, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin eseridir. Bugün üzerinde özgürce yaşadığımız bu topraklar, maddi bedeller ödenerek değil, şehitlerimizin ve gazilerimizin yiğitçe mücadeleleri sayesinde, kanları ve canlarıyla bizlere vatan olmuştur. Kahraman Milletimiz dün olduğu gibi bugün de ‘ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz’ diyerek, istiklalini ve istikbalini savunmaktadır. Bu topraklar üzerinde bağımsız ve hür olarak yaşamamızı işte bu iradeye borçluyuz.
Milletimizin bekası, şehitlik ve gazilik ruhu kazanmış bir kalbe sahip olan nesiller yetiştirmekle mümkündür. Gazâ ruhu dün olduğu gibi bugün de milletimizin bilincinde yaşamaya devam etmektedir, edecektir de… Bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin üstün fedakârlıklarını ve mukaddes hatıralarını unutmamalı, ebediyen birer şeref nişanesi olarak kalbimizde taşımalıyız. Bunun için geleceğimizin teminatı olan gençlerimize, Malazgirt’te, Miryokefalon’da, Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Güneydoğu Anadolu’da, sınır ötesinde ve 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminde terör örgütlerine karşı verilen mücadeleler iyi anlatılmalı, bu aziz vatan uğrunda gösterilen fedakârlığı hafızalara kazımalıyız.
Vatanseverlikleriyle övündüğümüz, unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimize, şehitlik mertebesine ve gazilik unvanına ulaşmış olan tüm vatan evlatlarına karşı yapılacak en anlamlı teşekkürün, onların bizlere emanet ettiği ülkemize, milletimize, bayrağımıza, demokrasimize sahip çıkarak, çalışarak ve üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yaparak hizmet etmek olduğuna inanıyoruz.
Bu vesileyle, İstiklal Mücadelesindeki önderliğinden dolayı Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal’ ve ‘Gazi’ unvanı verilişinin yıl dönümünü ve ‘Gaziler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, ebediyete irtihal eden gazi ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, hayatta bulunan gazilerimize de saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Terör saldırılarında yaralanan ve halen tedavileri süren kahraman güvenlik güçlerimize de acil şifalar diliyorum.
‘Bacağım, kolum, gözüm olmadan yaşayabilirim ama vatanım olmadan yaşayamam.’ diyen gazilerimiz; Vatan Size Minnettardır!”
Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA