SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

BAŞARININ ADI ESTAŞ

Bu biyografi 19 Eylül 2020 - 9:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ESTAŞ sektöründe, Türkiye de ilk 5 ihracatçı arasında yer almayı başararak, Makine İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Kutlu Karavelioğlu, tarafından, Türkiye’de ihracat yapan ilk 5 firma arasına girdiğinden dolayı onur belgesi ile tebrik edildi.

Geçmişten bugüne haklı gururu yaşatan ESTAŞ, 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da, ESTAŞ sektöründe, Türkiye de ilk 5 ihracatçı arasında yer almayı başardı.

Sivas’ta faaliyet gösteren Eksantrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ESTAŞ), 1977 yılından bu yana Türkiye’nin ilk ve en büyük kam mili üretim tesisi konumu olma özelliğini taşımakta.

Güçlü devlet, Güçlü Sanayi anlayışı ile Sivas’ın Dünyadaki gururu olan Eksantrik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ESTAŞ) üretmiş olduğu Kam mili ile ülkemizde ihracat yapan ilk 5 firma arasındaki yerini geçen yıl olduğu gibi 2019 yılında da korumayı başardı.

Her kale bir fabrika sloganı ile yerli ve milli sermayenin önemli fabrikalarından biri olmanın gururunu ESTAŞ başarısı ile herkesin takdirini toplamaya devam ediyor.

Türkiye Makine İhracatçılar Birliği, 2019 yıllında en çok ihracat yapan 5 firmadan biri olan ESTAŞ’ı kutlayarak başarılar diledi.

Makine İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Kutlu Karavelioğlu ESTAŞ’ı, Türkiye’de ihracat yapan ilk 5 firma arasına girdiğinden dolaylı kutladı.

Sivas’ın ve Sivaslının her daim yanında olup, geçmişten bugüne birçok kişiye ekmek kapısı olan ve halen 1000’in üzerinde insana istihdam sağlayan, ürettiği ürünleri 40’ın üzerinde ülkeye ihracat yapan ESTAŞ, her geçen gün kendini yenileyerek iş dünyasında hedeflerini korumaya ve yükseltmeye devam ediyor.

İçinde bulunduğumuz Pandemi döneminde dahi bacasından dumanı eksiltmeyen ESTAŞ, Yöneticileri ve çalışanları ile Sivas’tan dünyaya üretimlerini en iyi şekilde yaparak herkesin takdirini topluyor.

ESTAŞ ürün yelpazesine Kam milinin yanı sıra Diş İmplantı üretimi ile de medikal sektörde adından söz ettirmeye devam ederek yatırımları ile ekonomiye güç katmaya devam ediyor.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA