SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Tödürge Gölüne proje hazırlandı

Bu biyografi 18 Eylül 2020 - 14:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tödürge Gölü turizme kazandırılacak

Sivas’ın Zara ilçesi sınırlarında yer alan Tödürge Gölü’nün turizme kazandırılması için proje hazırlandı.

Sivas-Erzincan kara yolu kenarında Zara ilçesi sınırlarında yer alan ve Uluslararası Sulak Alanların Korunması Sözleşmesi (RAMSAR) kapsamında koruma altına alınan Tödürge Gölü için proje çalışmaları Vali Salih Ayhan’a makamında Zara Kaymakamı Mehmet Sayın, tarafından bilgi verildi.

Birçok kuş türüne ev sahipliği yapan Tödürge gölü, çevresinde bulunan dinlenme tesislerinin daha modern bir hale getirilmesi için hazırlanan proje gölün turizm için de önemli olduğunu gözler önüne serdi.

Yaz ayları kadar kış aylarında da ilgi odağı olan gölün yüzeyi kışın buzla kaplanınca gölde buz altı dalışı yapmak isteyen dalgıçların da gözde mekanları arasında yer alıyor.

Zara Kaymakamı Mehmet Sayın, Tödürge Gölü Projesi ile Zara Kaymakamlığı Kültür ve Doğa Parkı Projesini Sivas Valisi Salih Ayhan’ı makamında ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdi.

Vali Ayhan ise yapılacak çalışmayla Sivas’ın en büyük gölü olan ve kuş cenneti olarak bilinen Tödürge Gölü’nün turizme kazandırılacağını söyleyerek projeye destek verdi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA